(VIDEO) ŠAMPION PROTUTNJAO EIBAROM: Raspucana Barselona četvorkom zapretila Realu

Gužva na vrhu tabele

Fudbaleri Barselone kao gosti su pobedili Eibar 4:0 (1:0) u poslednjoj utakmici 19. kola španskog prvenstva.

Šampion je na trećem mestu tabele sa 41 bodom, jednim manje od drugoplasirane Sevilje i dva manje od lidera Reala, koji ima i meč manje.

Eibar je na deobi devetog mesta sa Espanjolom, sa po 26 bodova.

Barselona je načela Eibar pogotkom Denisa Suareza u 31. minutu. Dotle je domaćin bio bolji i opasniji rival, što nije umeo da materijalizuje, pa je posle pola sata igre kažnjen.

Denis Suárez Goal HD - Eibar 0-1 Barcelona - 22... by Live1Goals

Tek što su se igrači vratili s odmora, u 50. minutu, Lionel Mesi je povećao prednost gostiju na 2:0. Asistenciju je tada zabeležio Luis Suarez.

Lionel Messi Goal HD - Eibar 0-2 Barcelona 22... by billiemccarroll

Domaćin je jednom uspeo da zatrese mrežu Ter Štegena, ali je to učinio iz ofsajda, pa je taj gol poništen. Umesto 1:2, ubrzo je bilo 0:3, strelac je u 68. minutu bio Luis Suarez.

Luis Suárez Goal HD - Eibar 0-3 Barcelona 22... by Live1Goals

Konačan rezultat postavio je Nejmar u 91. minutu. Bio je to prvi prvenstveni pogodak Brazilca posle mesec i po, odnosno 15 utakmica.

Neymar Goal HD - Eibar 0-4 Barcelona 22.01... by Live1Goals

Bio je to peti susret Barse i Eibara i peta pobeda katalonskog kluba.

Mesi i Suarez sada na svom kontu imaju po 15 golova u La Ligi i dele prvo mesto na listi strelaca.

Barseloni u četvrtak predstoji revanš četvrtfinala Kupa kralja na "Nou Kampu" sa Real Sosijedadom, posle pobede 1:0 u San Sebastijanu, a u sledećem prvenstvenom kolu se sastaje sa Betisom u Sevilji, dok Eibar dočekuje Deportivo iz La Korunje.