(VIDEO) SRBI PRVI GOSTI TRAMPOVOJ AMERICI: Orlovi remizirali sa reprezentacijom SAD u San Dijegu

Bilo dosta naših navijača

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je prijateljsku utakmicu sa selekcijom SAD u San Dijegu bez golova.

Selektor Srbije Slavoljub Muslin "preko bare" je poveo samo igrače iz domaće Superlige i oni nisu razočarali. Za razliku od prethodne slične reprezentativne akcije, kada su "orlovi" poraženi u Kataru 0:3, ova ekipa je bila ravnopravan rival Amerikancima, koji takođe nisu igrali u najjačem sastavu, ali se može reći da je njihov selektor Brus Arena izveo respektabilan tim.

Navijači Srbije u San Dijegu, Foto: Privatna arhiva

"Orlovima" nisu smetale ni velike vremenske i temperaturne razlike (u San Dijegu bilo 23 stepena Celzijusa), bili su "našpanovani" za borbu. I uspeli su da se izbore za remi.Utakmica je izgledala kao takmičarska. Mnogo se vodila računa o taktici, pa se iz takve igre nije razvilo mnogo šansi. Tek u finišu su golmani bili u opasnosti na obe strane.Reprezentacija Srbije je sredinom prvog poluvremena oštećena za penal, jer sudija iz Jamajke nije pokazao na belu tačku posle prekršaja nad Đokićem, već je faul "izvukao" van kaznenog prostora.Na tribinama stadiona u San Dijegu bilo je skoro 15.000 gledalaca, među kojima i dosta navijača "orlova".

Bilo je ovo prvo gostovanje neke reprezentacije otkako je za predsednika SAD izabran Donald Tramp.Muslinov prvi tim izgledao je ovako: Manojlović, Ćirković, Miletić, Ćalasan, Maraš, Panić, Đokić, Paločević, Plavšić, Saša Jovanović, Gobeljić. U drugom poluvremenu igrali su i Čančarević, Klisura, Simonović, Jevtović, Alivodić, Mrkić i Lazar Jovanović.

Srbija, navijači, Foto: Privatna arhiva

90. minut - Šansa za SAD. Pontijus nije bio precizan.

89. minut - Šansa za Srbiju! Lazar Jovanović je šutirao, ali je Rimando odbranio.

80. minut - Žuti karton za Ćirkovića.

67. minut - Mrkić se našao na 12 metara od gola kada mu je došla lopta, pucao je iz prve, ali neprecizno.

58. minut - Klještanov šut glavom završio je pored gola.

57. minut - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je reprezentativac SAD Klještan, zbog oštrog starta na Gobeljićem.

47. minut - Šansa za domaćine. Klještan je proigrao Altidora, koji je izašao pred Manojlovića, ali je srpski golman pravovremeno istrčao i dobro intervenisao.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Kraj prvog poluvremena - 0:0 - bez šansi i uzbuđenja...

38. minut - Dobar napad Amera, Nagbe je ponovo šutirao i ponovo pored gola.

32. minut - Amerikanci imaju 61 odsto vremena loptu u posedu.

29. minut - I Nagbe je pokušao da ugrozi gol "orlova" iz daljine, ali nije bio precizan.

25. minut - Nekoliko driblinga Paločevića pred golom domaćina "slutili" su na opasnost, ali umesto toga, usledila je kontra Amera i centaršut Džonsa, lopta je prošla kroz kazneni prostor, a na kraju je intervenisao Ćirković.

22. minut - Sumnjiva situacija! Sudija s Jamajke je dosudio prekršaj van kaznenog prostora iako je faul možda bio u šesnaestercu.

19. minut - Šut Džonsa sa 20-ak metara posle kog je lopta odletela pored gola Srbije je bila prva pretnja na utakmici.

9. minut - Amerikanci u uvodu meča imaju više loptu u posedu.

22:29 - Utakmica je počela!

Selektor Srbije Slavoljub Muslin u Ameriku je poveo samo igrače iz domaće Superlige.

"Orlovi" utakmicu počinju u sastavu: Manojlović, Ćirković, Miletić, Ćalasan, Maraš, Panić, Đokić, Paločević, Plavšić, S.Jovanović, Gobeljić.

Evo i sastava Amerikanaca:

22:25 - Izlazak igrača na teren

22:18 - Delić atmosfere

22:10 - Srpski navijači

22:08 - Dobrodošlica...

22:06 - Ko kaže da Ameri ne vole fudbal...

22:00 - Idealno vreme

21:54 - Domaći igrači...

21:52 - Evo kako izgleda svlačionica:

21:50 - Ulaznica za meč

21:47 - Obe ekipe na zagrevanju

21:45 - Srbi iz Amerike okupljaju se na tribinama kako bi pružili podršku našoj reprezentaciji.