(VIDEO) JUVE BOLJI U SUDARU BIVŠIH ŠAMPIONA: Stara dama otpisala Porto, Lesterov gol nade u Sevilji

Prvi mečevi osmine finala

Fudbaleri Juventusa savladali su u gostima Porto sa 2:0 (0:0), dok je Sevilja kod kuće slavila nad Lesterom sa 2:1 (1:0) u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Fudbaleri Juventusa blizu su prolasku u četvrtfinale Lige šampiona, pošto su kao gosti pobedili Porto sa 2:0.

Porto je odolevao u prvoj utakmici osmine finala, iako je od 27. minuta imao igrača manje posle drugog žutog kartona i isključenja Alesa Teljesa.

Juventus je u finišu ipak došao do velike pobede, golovima Marka Pjace u 72. i Danija Alvesa u 74. minutu. Obojica su u igru ušli u drugom poluvremenu.

Sevilja je stekla prednost posle prve utakmice pobedom u Španiji sa 2:1 nad Lesterom.

Hoakin Korea je promašio penal u 14. minutu, ali to nije poremetilo Sevilju, koja je već u 25. povela pogotkom Pabla Sarabije.

Prednost domaćinu od 2:0 doneo je Korea u 62. minutu, ali je Lester ostao u igri za prolaz dalje, pošto je Džejmi Vardi u 73. smanjio rezultat.

Revanši će se igrati 14. marta.

TOK MEČEVA:

90. minut - Kraj! Porto - Juventus 0:2, Sevilja - Lester 2:1

84. minut - Viktor Vitolo imao sjajnu šansu, ali je na golu bio siguran Kasper Šmajhel

74. minut - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL!!! Porto - Juventus 0:2, pogodak je postigao Dani Alves

73. minut - GOOOOOOOOOOLLLLLLLL!! Sevilja - Lester 2:1, pogodak je postigao Džejmi Vardi

71. minut - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!! Porto - Juventus 0:1, pogodak je postigao Marko Pjaca

62. minut - GOOOLLLLLL!!! Sevilja - Lester 2:0, pogodak je postigao Korea

60. minut - ŠANSA ZA JUVENTUS!!! Kedira uputio šut ka golu Porta, ali lopta prolazi pored gola!

50. minut - ŠANSA ZA SEVILJU!!!! Vitol je uputio snažan šut ka golu Lestera, ali je pogodio stativu

50. minut - Žuti karon Lihštajneru

46. minut - Počelo je drugo poluvreme...

POLUVREME!

46. minut - STATIVA! KAKVA ŠANSA ZA JUVENTUS Šut Dibale, ali lopta se odbija od stative!

39. minut - ŠANSA ZA JUVE Iguainov šut je osujetio Iker Kasiljas koji je bio na visini zadatka

27. minut - CRVENI KARTON ZA ALEKSA TELJESA. Porto sa igračem manje!

25. minut - GOOOLLLL!!! Sevilja - Lester 1:0, gol je postigao Sarabija

23. minut - KAKVA ŠANSA ZA JUVENTUS! Pablo Dibala dolazi u sjajnu poziciju, ali šutira preko gola

18. minut - Lepa prilika za Juventus, koji nažalost nije uspeo da šutira ka golu

15. minut - PROMAŠEN PENAL! Hoakin Korea nije iskoristio dragocenu šansu!

11. minut - Do sada bez većih uzbuđenja na obe utakmice

1. minut - Utakmice su počele!

SASTAVI: Porto - Juventus

SASTAVI: Sevilja - Lester

20:38 - Serhio Riko za 289 minuta provedenih na terenu ove sezone primio je svega tri gola

20:04 - Dvojica od najvećih golmana ikada večeras 'ukrštavaju koplja', Iker Kasiljas i Đanluiđi Bufon

19:30 - Fudbaleri Porta i Juventusa pristižu na stadion "Dragao"

Preko 48.000 navijača očekuje se na meču Porto - Juventus

Porto dočekuje Juventus sa ogromnom željom da ga konačno pobedi, pošto je u prethodna tri međusobna duela italijanski klub ostvario dve pobede i jedan nerešen rezultat.

Juve je dominaciju pokazao i u grupi H koju je prošao bez poraza (4 2 0), uz odličnu gol-razliku (11:2). Na gostovanjima je dosad bio maksimalan (pobedio je Sevilju, Lion i Dinamo Zagreb). Iz godine u godinu sazreva kao ekipa, iako se ranije često saplitao baš u osmini finala, pošto je samo dvaput prošao dalje iz šest pokušaja.

'Lisice' sada čeka dvomeč sa Seviljom, trećom silom španske Primere koja je u ovom trenutku, htela to da prizna ili ne, favorit protiv tima Klaudija Ranijerija.

"Daćemo svoje živote! To je odlučujuća utakmica u istoriji našeg kluba. Samo razmišljamo o tom meču, da odigramo kvalitetno i da steknemo prednost pred revanš", rekao je Sampaoli.

Sevilja ulazi u utakmicu sa tri uzastopne pobede bez primljenog gola. Španski tim je u poslednje tri godine osvajao Ligu Evropa, a sada će pokušati da prodje u četvrtfinale Lige šampiona prvi put posle skoro 60 godina.

Poslednji put Sevilja je prošla osimu finala u sezoni 1957-1958, a u četvrfinalu tada Evropskog kupa, izgubila je od Real Madrida. Od tada Sevilja je gubila u osmini finala od Fenerbahčea 2008. i CSKA iz Moskve 2010. godine. Sevilja je treća na tabeli španske lige i bori se za titulu sa Real Madridom i Barselonom.

Engleski šampion Lester igra loše ove sezone, u prvenstvu posle 25. kola zauzima 17. mesto na tabeli i nalazi se na bod od zone ispadanja, dok je za vikend izgubio od trećeligaša Milvola sa 0:1 u osmini finala FA kupa.

Ekipa Klaudija Ranijera ostvaruje mnogo bolje rezultate u Ligi šampiona, osvojila je prvo mesto u svojoj grupi sa samo jednim primljenim golom u pet utakmica.

"Čeka nas velika i važna utakmica. Igrali smo dobro u grupnoj fazi i plasirali se među 16 najboljih. Prva utakmica je veoma važna i ne smemo da izgubimo. Ako bismo mogli da odigramo nerešeno, ili čak da pobedimo, to bi bilo sjajno pred revanš", rekao je golman fudbalera Lestera, Ciler.

Sinoć je bilo veče za pamćenje koje je donelo dva spektakularna meča u kojima su viđene fantastične akcije, briljantni pogoci, tragični ziceri, promašeni penali, sve ono što fudbal čini najvažnijom sporednom stavari na svetu.