(VIDEO) KRALJ JE RAMOS: Real i Bajern preokretima overili četvrtfinale, nova katastrofa Arsenala

Ništa od čuda u Ligi šampiona

Fudbaleri Real Madrida i Bajerna prvi su četvrtfinalisti Lige šampiona, jer su i u revanšima osmine finala savladali Napoli i Arsenal.

Večeras: Napoli - Real Madrid 1:3 (1:0) i Arsenal - Bajern 1:5 (1:0)!

Dakle, Real i Bajern su u oba meča svoje rivale dobili identičnim rezultatima!I aktuelni šampion Evrope Real i prvak Nemačke Bajern su revanše dočekali sa velikim kapitalom. Međutim, i Napoli i Arsenal su u revanšima poveli po 1:0 u prvom poluvremenu i imali po nekoliko prilika da prednost uvećaju, ali ih nisu iskoristili, pa ih je u drugom poluvremenu stigla surova kazna.

U Napulju je Serhio Ramos "preslikanim" golovima glavom posle kornera Tonija Krisa u 52. i 57. minutu doneo preokret i raspršio snove Napolitanaca da mogu do čuda. Trijumf "kraljeva" overio je rezervista Alvaro Morata u 91. minutu.

Ključni momenat u Londonu zbio se u 53. minutu kada je Loran Košćelni napravio penal i dobio crveni karton (dva žuta za minut). Robert Levandovski je izjednačio sa "bele tačke" i to je bio znak za početak kanonade. U strelce su se u nastvku upisali Arjen Roben, Daglas Kosta i Arturo Vidal dva puta.

Novi debakl Arsenala mogao bi da označi kraj ere Arsena Vengera u tom klubu, jer su navijači pre utakmice ispred stadiona "Emirati" žestoko protestovali protiv njega, a negodovanje su nastavili da izražavaju i tokom utakmice.

Sutra revanše igraju Borusija Dortmund - Benfika (prvi meč 0:1) i Barselona - PSŽ (prvi meč 0:4).

TOK MEČEVA:

KRAJ!

90+1. minut - GOOOLLL - NAPOLI - REAL MADRID 1:3 - MORATA!

85. minut - GOOOLLLL - ARSENAL - BAJERN 1:5 - VIDAL!

80. minut - GOOOLLLL - ARSENAL - BAJERN 1:4 - VIDAL!

78. minut - GOOOLLLL - ARSENAL - BAJERN 1:3 - DAGLAS KOSTA!

76. minut - STATIVA! Levandovski je bio blizu da se opet upiše u strelce, ali je stativa sprečila njegovu radost.

68. minut - GOOOLLLL - ARSENAL - BAJERN 1:2 - ROBEN!

64. minut - ŠANSA za BAJERN! Levandovski je šutirao, a Ospina sjajno odbranio.

57. minut - GOOOLLL - NAPOLI - REAL MADRID 1:2 - PONOVO SERHIO RAMOS! I opet glavom posle kornera Krosa! Kao preslikan gol od pre pet minuta, samo što je korner sada bio sa leve strane.

55. minut - GOOOLLL - ARSENAL - BAJERN 1:1 - LEVANDOVSKI iz PENALA!

54. minut - CRVENI KARTON za KOŠĆELNOG! Kapiten Arsenala je dobio dva žuta kartona za minut.

53. minut - PENAL ZA BAJERN pošto je Košćelni oborio Levandovskog.

52. minut - GOOOLLL - NAPOLI - REAL MADRID 1:1 - SERHIO RAMOS! Naravno, glavom posle kornera, koji je izveo Kros.

51. minut - Na San Paolu Real je odlučnije ušao u drugo poluvreme.

49. minut - Humels je zatresao mrežu Arsenala, ali je bio u ofsajdu.

48. minut - ŠANSA za ARSENAL! Žiru je propustio veliku priliku!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

38. minut - ŠANSA za BAJERN! Levandovski nije dobro reagovao kada se našao pred golom.

38. minut - STATIVA! Posle Ronalda i MERTENS na drugoj strani nije imao sreće.

34. minut - Volkot je bio u sličnoj poziciji kao 14 minuta ranije kada je dao gol, ali ovaj put nije bio tako precizan, pa ostaje 1:0 za Arsenal.

29. minut - STATIVA! RONALDO nije imao sreće! Obišao je Portugalac i golmana Reinu i poslao loptu ka praznoj mreži, ali se na putu njegove radosti isprečila stativa.

28. minut - Napoli ne planira da stane... Napadi domaćina ne jenjavaju.

24. minut - GOOOLLL - NAPOLI - REAL 1:0 - MERTENS! Hamšik je gurnuo loptu, Mertens je uleteo po levoj strani i sa roglja peterca matirao Navasa.

20. minut - GOOOLLL - ARSENAL - BAJERN 1:0 - VOLKOT! Uleteo je Volkot u kazneni prostor Bajerna po desnoj strani, pa iako je bio pod oštrim uglom, pucao je jako i precizno "kroz" Nojera.

18. minut - Sada se na "San Paolu" smenjuju napadi na obe strane... Sa distance je šut oprobao i Bejl, ali je Reina opet dobro postavljen.

16. minut - Još jedna pretnja Napolija. Ponovo je šutirao Hamšik, ponovo neprecizno.

15. minut - Kontra Reala posle greške Kulibalija, Bejl je centrirao, Kros uhvatio volej, ali golman Reina je bio siguran.

13. minut - ŠANSA za ARSENAL! Volkot je jurio sam ka golu Bajerna, ali je lopta bila brza, nije je dobro prihvatio, pa je istrčali Nojer intervenisao. Posle kornera Žiru je pokušao glavom iz blizine, a lopta je otišla pored gola.

8. minut - Ofanziva Napolitanaca ne jenjava, sada je tukao i Hamšik, ali pored gola.

1. minut - Napoli je krenuo jako! Šut Mertensa je izblokiran... Korner za domaćina.

20:45 - Koreografija navijača Napolija

1. minut - Utakmice su počele...

20:38 - PROMENA U SASTAVU ARSENALA U POSLEDNJEM TRENUTKU!Deni Velbek se povredio na zagrevanju, pa je u prvi tim "upao" Olivije Žiru.

20:37 - Real je dao bar po gol na poslednjih 46 mečeva u svim takmičenjima

20:34 - Ronaldo je dao 7 golova na poslednjih 8 golova

20:31 - Biti ili ne biti za Vengera?Arsenalove šanse da eliminiše Bajern mere se u promilima, ali bi još jedan poraz "tobdžija" mogao da označi kraj Vengerove ere.

20:24 - Izlazak igrača na teren u Napulju

20:21 - Lista strelaca

20:14 - San Paolo teško osvojiva tvrđavaNapoli je izgubio samo jednu od prethodnih 20 evropskih utakmica kao domaćin.

20:09 - Navijači Arsenala ispred Emirata protestuju protiv Arsena Vengera

20:00 - Sprema se pakao pod Vezuvom

19:35 - Kraljevi stigli na San Paolo

19:27 - Vruć doček za MadriđaneNavijači Napolija poželeli su "dobrodošlicu" gostima iz Madrida tako što su blokirali put njihovom autobusu koji je vozio fudbalere Reala ka hotelu. I ne samo to, domaći ultrasi su glasno navijali ispred hotela kako bi onemogućili Madriđane da se odmore.

19:20 - Ludilo u Napulju! 15.000 navijača na tribinama 6 sati pred početak mečaNapolitanci veruju u čudo! Na tribinama stadiona "San Paolo" bilo je 15.000 navijača šest sati pre početka utakmice! Kako se bliži start meča, sve su veće gužve pred ulazima na stadion.

19:15 - Real i Bajern stekli veliki kapitalReal Madrid i Bajern stekli su veliki kapital u prvih 90 minuta borbe sa Napolijem i Arsenalom. Real je pobedio 3:1, a Bajern čak 5:1. Napoliju i Arsenalu je potrebno čudo da bi se domogli četvrtfinala.