(VIDEO) SRBINU PRIJA RIMSKI DERBI: Milinković-Savić opet dao gol Romi i odveo Lacio u finale Kupa

Sergej u sjajnoj formi

Mladi srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić doveo je Lacio u vođstvo protiv Rome u 37. minutu revanša polufinala Kupa Italije.

Milinković-Savić je time praktično zapečatio sudbinu Rome, odnosno lansirao je Lacio ka finalu, s obzirom na to da nebeskoplavi u nastavku večerašnje utakmice nisu imali problema da sačuvaju prednost stečenu u prvom meču u kome su kao domaćini pobedili 2:0.

Na kraju je "vučica" napravila preokret i zabeležila Pirovu pobedu - 3:2.

Srbin se u tom 37. minutu našao u pravo vreme na pravom mestu da loptu odbijenu od Rominog golmana Alisona sprovede u mrežu.

Milinković-Savić je bio strelac i u prvoj utakmici.

Stefan El Šaravi je pre odlaska na odmor izjednačio, a Ćiro Imobile je u uvodu drugog doneo novu prednost Laciju.

Domaćin je više želeo pobedu, ne bi li se na taj način makar malo iskupio pred navijačima za ovaj neuspeh, i došao je do nje pogocima Mohameda Salaha u 66. i 90. minutu.

Za Lacio je ceo meč odigrao i Dušan Basta.

U drugom polufinalu sutra se sastaju Napoli - Juventus. Prvi meč dobila je "stara dama" 3:1.

Goal Milinkovic-Savic S. (0:1)AS Roma vs Lazio by ylberenexhipi