(KURIR TV) IZ DVOJKE U KECA: Partizan iz penala do pobede nad Radnikom, gostima 2 crvena kartona

Novi preokret crno-belih

Fudbaleri Partizana kao domaćini pobedili su Radnik 2:1 (0:1) u prvoj utakmici 29. kola Superlige Srbije.

Crno-beli imaju 70 bodova, prišli su lideru Crvenoj zvezdi na tri koraka, s tim da aktuelni šampion ima meč manje, koji će u nedelju igrati protiv Rada na Banjici.

Radnik je ostao na 13. mestu sa 24 boda.

Pre utakmice došlo je do žestoke tuče "grobara" i "delija" ispred stadiona.

Kao i minule srede u Kupu Srbije protiv Voždovca, i danas je Partizan gubio na poluvremenu, a pobedio na kraju.

Gosti su u Humskoj od starta igrali grubo i često seckali igru, ali su u 18. minutu došli do prednosti preko Nemanje Arsenijevića.

Crno-beli su do kraja prvog poluvremena držali loptu, ali je njihova inicijativa bila jalova.

U nastavku je "parni valjak" dodao gas i već u 53. minutu stigao do izjednačenja. Nemanja Miletić je centrirao, a Marko Jaković uhvatio volej za 1:1.

Nebojša Kosović je zatim pogodio stativu, šansu promašio i Leandre Tavamba, Urošu Đurđeviću dosuđen ofsajd koji nije bio...

U 77. minutu Radnik je ostao bez Fransisa, koji je zbog faula s leđa dobio drugi žuti karton, a već u sledećem minutu sudija Srđan Obradović dosudio je penal za Partizan zbog prekršaja Milovanovića nad Ostojićem. Đurđević je bio siguran penaldžija za 2:1.

Tu nije bio kraj bure...

Odmah posle vodećeg gola domaćina, "pocrveneo" je još jedan igrač Radnika, Gojković. Drugi žuti karton dobio je zbog prigovora.

Sudija Srđan Obradović je danas trpeo uvrede od navijača Partizana, koji mu nisu oprostili grešku sa 153. "večitog derbija", kada kao peti arbitar nije signalizirao da je gol Crvene zvezde postignut pošto je lopta izašla van terena.

Do kraja meča Partizan je mogao i do ubedljivije pobede, ali Everton nije realizovao zicer, odnosno golman Čančarević je bio uspešniji u duelu "oči u oči".

Partizan u četvrtak u poslednjem kolu prve faze Superlige gostuje Novom Pazaru, a Radnik dočekuje Vojvodinu.

KRAJ - 2:1!

88. minut - ŠANSA za PARTIZAN! Everton je izašao sam pred Čančarevića, ali je golman Radnika bio uspešniji.

79. minut - DRUGI CRVENI KARTON ZA GOSTE! Gojković je dobio dva žuta kartona za dva minuta. Ovaj drugi zbog prigovora.

78. minut - GOOOLLLL - 2:1 - ĐURĐEVIĆ IZ PENALA! Prethodno, Milovanović je napravio prekršaj nad Ostojićem koji je sudija Obradović okarakterisao kao penal.

77. minut - CRVENI KARTON! Fransis je s leđa faulirao Đurđevića i dobio drugi žuti karton.

76. minut - OŠTEĆEN PARTIZAN! Pomoćnik Zdravković je "mahao" ofsajd Đurđevića.

71. minut - Prva izmena kod Partizana - Saša Ilić je zamenio Tavambu. Ilić je dobio kapitensku traku i ovacije s tribina.

66. minut - Janković je snažno šutirao iz slobodnog udarca, ali je Čančarević sjajno intervenisao.

64. minut - PONIŠTEN GOL PARTIZANA! Đurđević je zatresao mrežu, ali je dosuđen ofsajd.

56. minut - ŠANSA za PARTIZAN! STATIVA! Kosović je šutirao iz blizine, iskosa sa desne strane, Đorić je uklizao i zakačio loptu, a ona je pogodila stativu. U nastavku akcije u prilici je bio i Tavamba, ali je bio neprecizan.

53. minut - GOOOLLL - 1:1 - JANKOVIĆ! Miletić je centrirao sa leve strane, a Janković sa sedam, osam metara uhvatio volej i zatresao mrežu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

45+5. minut - Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Prva izmena u Radniku, Đorić je zamenio povređenog Pejčića.

44. minut - Još jedan oštar start gostujućih igrača - posle Pejčića i Žarkovića, požuteo je i Milinković.

42. minut - Nešto se dešava tribinama. Uskomešali su se navijači na Jugu, oni sa Istoka su krenuli ka Jugu, ali je stigla Žandarmerija i sprečila ih u tome.

36. minut - Đurđević je pucao sa 18 metara, Čančarević je zaustavio taj šut. Usledio je korner za Partizan, posle kog je i Leonardo tukao, ali je lopta pogodila u glavu jednog igrača Radnika, pa su crno-beli dobili još jedan korner.

34. minut - Makazice Leonarda! Međutim, Brazilac nije dobro zahvatio loptu.

32. minut - Sada je i Leonardo probao iz slobodnog udarca, ali, kao i kod Jankovićevog pokušaja pre 20-ak minuta, lopta je otišla preko gola.

31. minut - Gosti ne prestaju sa grubom igrom.

29. minut - Crno-beli napadaju, ali jalovo...

18. minut - GOOOLLL - 0:1 - ARSENIJEVIĆ!

16. minut - Partizan ima posed lopte, ali se na terenu ništa zanimljivo ne dešava.

17:13 - "Grobari" ne prestaju da vređaju sudiju Srđana Obradovića. Ne zaboravljaju da je upravo on najodgovorniji za neregularno postignut gol Gregora Kange u 153. večitom derbiju, jer je bio peti arbitar.

11. minut - Prvi pokušaj na utakmici. Marko Janković je izveo slobodan udarac, ali je lopta prohujala preko gola Radnika.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

PARTIZAN: Kljajić - Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić - Everton, Kosović, Janković, Leonardo - Tavamba, Đurđević.

RADNIK: Čančarević - Milinković, Gojković, Žarković, Milovanović - Pejčić, Žakula - Kjeremeh, Arsenijević, Trifunović - Radović.

16:51 - "Očekujem da ponovo budemo na gornjoj granici mogućnosti i da ostvarimo još jednu pobedu", rekao je trener Partizana Marko Nikolić, a kompletnu najavu današnje utakmice možete pročitati OVDE.

16:43 - Utakmicu sudi Srđan Obradović, koji je oštetio Partizan u prethodnom "večitom derbiju". Više o tome saznajte OVDE.

16:40 - Partizan i Radnik sastajali su se četiri puta. Posle remija u Surdulici (2:2) u njihovom prvom susretu, početkom prošle sezone, crno-beli su dobili sva tri ostala meča. Jesenas su u Surdulici pobedili 3:1.

16:35 - Tuča ispred stadiona! Ispred ulaza na južnu tribinu došlo je do tuče navijača. Prema nezvaničnim informacijama, navijači Crvene zvezde su došli do stadiona Partizana, gde je došlo do žestokog obračuna "grobara" i "delija".