(VIDEO) GOLEADA U FIRENCI: Fiorentina posle preokreta i 9 golova bolja od Intera

Serija A

Fudbaleri Fiorentine pobedili su na svom terenu ekipu Intera sa 5:4 u utakmici 33. kola italijanske Serije A.

Fiorentina je posle 15. pobede u šampionatu, a prve posle dva kola, na osmom mestu na tabeli sa 55 bodova. Inter je, na drugoj strani, nastavio seriju loših rezultata, pošto je ekipi iz Milana ovo peto kolo bez pobede. Ekipa Intera je sedma na tabeli sa bodom više od Fiorentine.Fiorentina je do trijumfa stigla posle preokreta pošto je na poluvremenu gubila sa 2:1.Domaća ekipa je povela golom Matijasa Vesina u 23. minutu, ali su Ivan Perišić i Mauro Ikardi u 29. i 34. minutu zatresli mrežu Fiorentine i doneli prednost svojoj ekipi.Fiorentina je na početku drugog poluvremena, u 52. minutu, mogla do izjednačenja, ali Federiko Barnardeski nije iskoristio jedanaesterac.Ono što igračima Fiorentine nije tada pošlo za rukom jeste desetak minuta kasnije, pošto je za samo sedam minutu potpuno okrenula stvari na terenu. Preokret je najavio Davide Astori u 63. minutu, Vesino je minut kasnije pogodio za 3:2, da bi Kuma Babakar bio strelac u 70. minutu.Babakar je mrežu Intera zatresao i devet minuta kasnije, a Inter je teškog poraza u finišu meča spasio Ikardi, koji je bio strelac u 88. i 91. minutu.