ISTANBULSKO ČUDO: Milan je vodio 3:0 i slavio titulu, ali je Liverpul napravio preokret iz snova

O ovoj utakmici priča se već 12 godina

Jedno od najluđih finala fudbalske Lige šampiona (i ranije Kupa evropskih šampiona) odigrano je na današnji dan pre 12 godina u Istanbulu, a sastali su se italijanski Milan i engleski Liverpul.

Roso-neri su razbili tim s Enfilda u prvom poluvremenu. S Kafuom, Nestom, Maldinijem, Gatuzom, Pirlom, Sedorfom, Kakom, Ševčenkom i ostalim legendama posle prvih 45 minuta utakmice imali su ohrabrujućih 3:0, a ispostavilo se ne i sigurnih pošto su se Englezi predvođeni Stivenom Džerardom i Džejmijem Karagerom s tri gola u drugom poluvremenu izborili za penale, a onda i za pobedu i naslov prvaka Evrope.Preko Stivena Džerarda, Vladimira Šmicera i Ćabija Alonsa od 54. do 60. minuta „redsi“ su uspeli da izjednače, a kasnije kroz penale dođu do titule.