BARSELONA UBEDLJIVA PROTIV ĐIRONE: Het-trik Suareza, Mesi dvostruki strelac

Lider bez milosti

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na svom terenu ekipu Đirone sa ubedljivih 6:1 u utakmici 25. kola španske Primere.

Đirona je povela u trećem minutu golom Portua, ali je katalonska ekipa do kraja poluvremena obezbedila ubedljivu pobedu.

Prvo je Luis Suares u petom minutu izjednačio na 1:1, na asistenciju Mesija, a potom je Urugvajac asistirao Argentincu za preokret u 30. minutu.

Mesi je šest minuta kasnije sjajno pogodio mrežu Đirone iz slobodnog udarca, a tačku na prvo poluvreme stavio je Suares golom u 44. minutu posle asistencije Kutinja.

Kutinjo se u 66. minutu upisao u strelce, a Suares mu se revanširao za asistenciju.

Konačan rezultat postavio je Suares svojim trećim golom na utakmici, u 76. minutu.

Barselona je prva na tabeli sa 65 osvojenih bodova, odnosno ima 10 više od drugoplasiranog Atletiko Madrida,dok je Djirona deveta sa 34.

Fudbaleri Leganesa i Las Palmasa su ranije danas odigrali nerešeno 0:0. Leganes je 12. na tabeli Primere sa 30 bodova, dok je Las Palmas na 18. mestu sa 19.

Beta Foto: EPA/ENRIC FONTCUBERTA