(KURIR TV) REVIJA GOLOVA I CRVENIH KARTONA NA MALTI: Zvezda primila 3 gola od Florijane, ali prošla dalje

SLEDI PUT U KAZAHSTAN

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su sa Florijanom na Malti 3:3 (1:1) u revanšu prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope iako su vodili 3:1.

Specijalni izveštač Kurira sa Malte: Aleksandar Radonić

Srpski vicešampion je nedelju dana ranije u Beogradu zabeležio ubedljivu pobedu (3:0), pa je prošao dalje.

Crveno-beli već sledećeg četvrtka putuju u Kazahstan na megdan Irtišu u prvoj utakmici druge runde.

I dok su Maltežani slavili remi, u Zvezdi ne mogu da budu zadovoljni, ne samo što nisu savladali rivala daleko manjeg renomea, već zato što im se mreža zatresla čak tri puta. Odbrana je bila porozna, nesigurna...

Vodio je tim Dejana Milojevića 3:1, ali je u finišu za samo šest minuta primio dva gola.

Nisu svi gostujući igrači podbacili, istakli su se Račić i Anđelković u prvom poluvremenu, Milijaš u drugom i, naravno, Ričmond Boaći, koji je, baš kao i prošle nedelje u Beogradu, i večeras dao dva gola Florijani.

Zvezda je povela preko Boaćija u 13. minutu, a domaćin je izjednačio u poslednjim trenucima prvog poluvremena iz penala, golom Pizanija, posle velike greške Frimponga, koji je skrivio prekršaj za najstrožu kaznu.

Kada su Boaći u 70. i Milijaš u 76. minutu doveli Zvezdu do 3:1, činilo se da je pobednik odlučen.

Međutim, Vela u 78. i Varela u 84. minutu zaslužni su što je meč završen nerešenim rezultatom - 3:3.

Na terenu je, naročito u završnici, bilo mnogo nervoze. Grčki sudija Kizos pokazao je dva crvena kartona, Gobeljiću zbog prekršaja na sredini terena, i Vareli, koji je posle postignutog gola provocirao Zvezdinog trenera Milojevića.

Crveno-belima preostaje da se konsoliduju, izvuku pouke i spreme za 5.200 kilometara udaljeno gostovanje u Pavlodaru.

Irtiš je danas kao gost savladao bugarski Dunav Ruse 2:0 i plasirao se u drugo kolo (i u prvom meču je pobedio - 1:0).

KRAJ - 3:3!

85. minut - Varela je i prilikom izlaska sa terena nastavio da provocira Milojevića, kome se odmah izvinio kolega iz Florijane Tedesko zbog prostačkog ponašanja svog igrača.

84. minut - CRVENI KARTON! Dobio ga je strelac Varela, jer je provocirao Zvezdinog trenera Milojevića.

84. minut - GOOOLLL - 3:3 - VARELA! Florijana je uspela da za šest minuta stigne "minus dva".

80. minut - CRVENI KARTON! Isključen je Gobeljić zbog prekršaja nad Velom na sredini terena.

79. minut - VELIKA ŠANSA za ZVEZDU! Šut Anđelkovića iz blizine je izblokiran.

78. minut - GOOOLLL - 2:3 - VELA! Nepuna dva minuta posle trećeg gola Zvezde, domaćin je smanjio zaostatak. Ponovo je pogrešila Zvezdina odbrana.

76. minut - GOOOLLL - 1:3 - MILIJAŠ! Sada je Boaći bio asistent.

BOAĆI JE DAO DVA GOLA FLORIJANI I U BEOGRADU, A SA OVIM VEČERAŠNJIM, UKUPNO ČETIRI!

70. minut - GOOOLLL - 1:2 - BOAĆI! Centarsut Anđelkovića, Srnić je spustio loptu Boaćiju, koji je lako svladao golmana Greha.

67. minut - Lep prodor Rikardinja po levoj strani, ali Srnić iz dobre pozicije glavom šutira pored gola.

64. minut - Prva izmena kod Zvezde, Milijaš umesto Milića.

63. minut - Obradovali su se domaći navijači, jer su videli loptu u mreži Zvezde, ali je Fontanela bio u ofsajdu.

60. minut - Posle prodora Rikardinja, Anđelković šutira preko gola sa deset metara.

54.minut - Frimpong opet nesiguran, zbunio Savica i Manojlovića, ali Maltežani ne koriste poklon.

52. minut - Milić u naletu, Pizani ga obara sa obe ruke i dobija žuti karton.

47. minut - Žestok start na Boaćiju, koji je ostao bez vazduha. Drugi put lekarska ekipa interveniše zbog napadača iz Gane. On nastavlja meč.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:1!

Zvezda je tokom većeg dela prvog poluvremena držala igru u svojim rukama. Istakao se mladi Račic koji je bio siguran na sredini terena, kako u duelima, tako i u pasovima. Njemu uz rame bio je kapiten Anđelković koji igra kao da ima 25, a ne 35 godina. Lomio je protivnike po levoj strani, a posle njegovog centaršuta gol je postigao Boaći.

45+2. minut - GOOOL - 1:1! Izjednačio je Pizani iz penala.

45+1. minut - PENAL ZA FLORIJANU! Skrivio ga je Frimpong.

43. minut - Ponovo je Kabral bio u povoljnoj poziciji, ovaj put posle centaršuta sa leve strane, glavom je poslao loptu preko gola.

39. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Srnić sa sedam metara šutira glavom, ali golman Greh vadi loptu iz mreže.

37. minut - Odličan šut Rikardinja sa 25 metara, lopta je prošla za malo pored stative.

34. minut - SUDIJSKI TAJM-AUT! Da se igrači osveže...

26. minut - Prva pretnja domaćina, Kabral je imao zicer, a Manojlović odbranio. Tome je prethodila greška Frimponga, koji je loptu napucao u Savića.

20. minut - Ispred četvrtog sudije uz aut liniju napadač Florijane Varela je namerno udario Stojkovića u lice laktom i PROŠAO BEZ KAZNE!

16. minut - Igrač Florijane Fontanela dobio je žuti karton zbog prekršaja nad Stojkovićem.

RIVAL CRVENE ZVEZDE U 2. KOLU BIĆE IRTIŠ IZ PAVLODARA. Kazahstanci su i u današnjem revanšu bili bolji od Dunav Rusa u Bugarskoj - 2:0. Irtiš je u prvom meču kao domaćin pobedio 1:0.

13. minut - GOOOLLL - 0:1 - BOAĆI! Posle auta, Anđelković je centrirao, a Boaći glavom poslao loptu u mrežu.

11. minut - Prva pretnja crveno-belih. Anđelković je izveo slobodnjak, šutirao je preko gola.

8. minut - Milić je bio u dobroj poziciji, ali je njegov šut izblokiran.

5. minut - Domaći navijači uz pomoć bubnjeva prave buku. Florijana ima podrški 20-ak "vatrenih" navijača, koji prave karnevalsku atmosferu.

3. minut - Na tribinama je oko 3.000 gledalaca, među kojima oko 400 navijača Zvezde.

1. minut - Utakmica je počela...

20:22 - Vruće je! Termometar pokazuje 31 stepen Celzijusa.

20:07 - Meč sude Grci predvođeni Jorgosom Kizasom.

19:54 - Utakmica se igra na stadionu Hibernijana u Paoli

19:51 - Trener Florijane: Zvezda je kao Real, Juventus i Boka juniors

"Beograd mi se mnogo svideo, oduševljen sam Srbijom i Crvenom zvezdom. Bila je lepo igrati pred veliki brojem gledalalca. Za mene je Zvezda kao Real, Juventus ili Boka juniors, toliko je veliki klub", rekao je trener Florijane Đovani Tedesko.

19:44 - Milojević: Za nas je i dalje 0:0

"Odigrali smo jedno poluvreme u Beogradu. Drugo nas čeka na Malti. Nemam šta da dodam u odnosu na moju izjavu posle prve utakmice. Protivnik je tvrd i dobrostojeći, ne bih da se ponavljam. Florijana zna šta hoće na terenu, ima odlike evropske ekipe, što je pokazala u Beogradu. Istu utakmicu očekujemo sutra", rekao je Milojević.

"Ne interesuje nas šta je bilo u prošlom meču. Imamo prednost, ali za nas je utakmica završena 0:0. Mi smo u fazi priprema, ali i zvaničnih utakmica", dodao je Zvezdin trener.

19:35 - Mirna atmosfera ispred stadiona

19:30 - Pogledajte detalje sa prvog meča odigranog pre nedelju dana u Beogradu.