(KURIR TV) BRUTALNA OSVETA MOĆNOG PARTIZANA: Parni valjak pregazio Videoton za jesen u Evropi

REVANŠ MEČ PLEJ-OFA LIGE EVROPE

Fudbaleri Partizana slavili su nad Videotonom sa 4:0 u plej-ofu Lige Evrope na stadionu "Pančo Arena" u Felčutu.

Osveta se servira - hladna!

Izabrancii Miroslava Đukića na gostujućem terenu zadali su bolan udarac Videotonu, te su sa četiri gola u mreži mađarskog tima obezbedili jesenovanje u Evropi!

Ali ono što je još bitnije uzvratili su istom merom za čuvenu utakmicu u osmini finala Kupa UEFA u sezoni 1984/85 kada je Videoton je eliminisao Partizan. Posle 2:0 za crno-bele u Beogradu, Mađari su kod kuće pobedili 5:0.

Sada se situacija malo izmenila, a pobedu su izvojevali crno-beli koji su golovima Tavambe, Sume i Đurđevića obradovali veliki broj Grobara koji su došli da ih bodre na 'Pančo areni'.

Partizan se plasirao u Ligu Evropa ukupnim rezultatom 4:0, pošto je prošlog četvrtka u Beogradu u prvoj utakmici bilo 0:0.

Šampion Srbije je na Pančo areni poveo u šestom minutu golom Leandrea Tavambe, vođstvo je udvostručio Sejduba Suma u 24. minutu, a konačan rezultat postavio je Uroš Đurđević golovima u 35. i 87. minutu.

Partizan se tako 10. put plasirao u grupnu fazu evropskog takmičenja. Domaćin je bolje počeo utakmicu, već u uvodnim minutima imao je par dobrih pokušaja, ali je golman Vladimir Stojković ostao nesavladan.

Loik Nego je u četvrom minutu udarcem sa 16 metara desno iskosa, posle ubačene lopte s levog boka, bio najbliži golu, ali je Stojković odlično intervenisao.

Vredni pomena su i pokušaji Lazovića, ali je njemu nedostajalo koncentracije u završnicama, pošto je oba puta šutirao pored gola.

Crno-beli su u šestom minutu iz prve prilike došli do prednosti.

Luis Everton je sa svoje polovine povukao kontru, te uposlio Tavambu u šesnaestercu rivala, koji je sa oko 10 metara desno iskosa iz prve šutirao i savladao Adama Kovačika.

Inicijativa Videotona postepeno je jenjavala, a Partizan je do drugog gola dosao u 24. minutu.

Milan Radin je odlično proigrao Đurđevića koji se na ivici šesnaesterca oslobodio svog čuvara i proigrao Sumu koji je na penalu imao lak posao i loptu prosledio u nebranjenu mrežu madjarskog tima.

Crno-beli su pitanje pobednika rešili već posle nešto više od pola sata igre. Ponovo je ekipa Miroslava Đukića nadigrala rivala u 35. minutu i posle nove kontre, koju je realizovao Đurđević na asistenciju Marka Jankovića, došao do trećeg gola.

Početkom drugog dela igre Videoton je ostao s desetoricom igrača na terenu, pošto je kapiten Ronald Juhaš dobio drugi žuti karton posle faula nad Đurđevićem.

Drugo poluvreme nije donelo mnogo uzbudjenja. Partizan je uglavnom bio koncentrisan na odbranu svog gola, dok Videoton s igračem manje na terenu nije bio opasan po Stojkovića.

Konačan rezultat postavio je Đurđević u 87. minutu.

Žreb je na programu u petak od 13 časova u Monaku.

Tok meča:

1 / 17 Foto: FK Partizan/ Miroslav Todorović

2. POLUVREME

87. minut - GOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLL! Videoton - Partizan 0:4

Strelac: Uroš Đurđević

84. minut - Odlična partija Đurđevića na ovom meču, vodio je loptu skoro do gola Videotona, snažno šutirao, ali je golman bio na visini zadatka

82. minut - Šansa za Đurđevića koji nije šutnuo dovoljno jako da bi ugrozio gol domaćina, ali ni precizno jer je lopta prošla pored stative

75. minut - Videoton pokušava da napravi šansu, ali odbrana Partizana svoj posao odlično oabvlja

63. minut - Sjajna prilika za Marka Jankovića!

Miletić je prošao po levoj strani, a Janković nije dobro odreagovao u šesnaestercu protivnika

61. minut - ŠANSA ZA PARTIZAN! Đurđević je bio u prilici, ali je odbrana domaćina dobro odregovala te sprečila da srpski napadač išta uradi

60. minut - Odlična akcija Videotona, Nego je uputio dobru loptu za Šćepovića koji je mlako šutirao ka golu stojkovića koji je udarac lako zaustavio

57. minut - Crno-beli vrebaju šansu, nošeni pesmom Grobara sa tribina igraju sjajno

47. minut - Kapiten Videotona Juhaš dobio crveni karton! Nakon grubog starta nad Đurđevićem kojeg je 'čekao' sudija nije puno razmišljao, te pokazao crveni karton

21.00 - Drugo poluvreme je počelo!

1. POLUVREME:

Pogledajte sve golove u prvom poluvremenu:

Radosti Grobara nema kraja - poskidali majice

35. minut - GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!! ĐURĐEVIĆ! Janković je dobro 'vodio loptu' po desnoj strani, imao priliku da zatrese mrežu, ali je ipak odlučio da uposli Đurđevića koji je loptu poslao pravo u mrežu Videotona

34. minut - ĐURĐEVIĆ U ODLIČNOJ PRILICI - Napadač Partizana je uputio sjajan šut ka golu Videotona, ali samo pored gola

33. minut - Lep pokušaj Radina, ali ne i dovoljno snažan da ugrozi gol Kovačika. Radin je poslao loptu sa leve strane, ali je to za golmana Videotona bio lak zadatak

31. minut - Lopta pukla na terenu!

26. minut - Žuti karton za Ostojića! Defanzivac Partizana je u želji da spreči protivničkog igrača napravio grub potez za koji su igrači Videotona tražili crveni karton, ali je sudija ipak bio milostiv i pokazao - žuti

24. minut - GOOOOOOOOOOOOLLLLLLL Partizan vodi 2:0!!!

Sejduba Suma na neverovatnu asistenciju Đurđevića!

Mladi Uroš Đurđević je bio u prilici da završi akciju i postigne pogodak na ovom meču, ali je odlučio da loptu doda Sumi koji je snažnim šutem poslao loptu u mrežu Kovačika

19. minut - PONIŠTEN GOL ZA CRNO-BELE, Đurđević je šutirao sa nekih 20-tak metara ali je bio u ofsajdu

17. minut - Henti je opet bio u prilici koji je bio sebičan i sam završio akciju koju je osujetio Stojković

12. minut - PRILIKA ZA VIDEOTON - ali lopta završava pored gola

Henti je bio u prilici, ali nije bio dovoljno precizan

9. minut - JOŠ JEDNA ŠANSA ZA VIDEOTON - Opet Danko Lazović koji je uputio snažan udarac ka golu Partizana, ali je Stojković opet bio na visini zadatka

8. minut - PRILIKA ZA VIDEOTON Sjajna šansa za Danka Lazovića, ali na sreću beogradskog tima, lota je završila pored stative

6. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLL LEANDRE TAVAMBA POSTIGO POGODAK! Zahvaljujući evertonu koji je 'vukao' loptu nekih 50-tak metara, a onda sjajno uposlio Tavambu koji je kao od šale postigao pogodak za radost Grobara

4.minut - ŠANSA ZA VIDEOTON! Vladimir Stojković je reagovao pravovremeno i sprečio sjajan napad domaćina

20.00 - Meč je počeo!

19.59 - Igrači Partizana minut pred duel sa Videotonom

SASTAVI:

Felčut Stadion: Pančo arena Sudija: Andre Mariner (Engleska)

VIDEOTON: Kovačik - Nego, Juhaš, Fiola, Stopira - Patkai, Hadžić - Šuljić, Lazović, Henti - Šćepović. Trener: Marko Nikolić.

PARTIZAN: Stojković - Vulićević, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Nemanja G. Miletić - Everton, Radin - Janković, Tavamba, Suma - Đurđević. Trener: Miroslav Đukić.

19.55 - Igrači Partiazana istrčali na teren "Pančo Arene"

19.21 - Obezbeđenje na ulazu temeljno pretresa svakog navijača

19.04 - "Pančo Arena" se polako popunjva

U loži predviđenoj za viskoke zvanice nalazi se premijer Mađarske Viktor Orban, kao i delegacija Partizana u sastavu Mioš Vazura, Milodar Vučević i Ivica Iliev.

18.21 - Veliki broj Grobara stigao je pred "Pančo Arenu"

Navijači Partizana napravili su sjajnu atmosferu ispred stadiona i spremni su da gromoglasno podrže igrače u veoma važnom meču

17.52 - Fudbaleri Partizana stigli na "Pančo Arenu"

16.40 - Navijači Partizana oterani iz kafića

Felčut, mesto u kome se igra utakmica Vioton-Partizan, ne pruža gostima veliki izbor za izlazak. Jedno od njih, poslastičarnica simpatičnog naziva "Mediteran" poznato je kao stecište navijača Videotona. Međutim, navijači domaćeg kluba nisu mogli do njega pošto se tu našla grupa od deseta Grobara koji su ranije stigli u Felčut kako bi pokušali da dođu do ulaznica za utakmicu. Morala je da interveniše policija koja je opkolila poslastičarnicu, legitimisala a zatim i sprovela iz mesta navijače Partizana.

15.23 - Felčut je zabranjeno mesto za Grobare

Sve navijače Partizana koji su stigli u Felčut bez karte policija je legitimisala i odvela na benzinsku stanicu udaljenu 28 kilometara od stadiona. Među njima su se našla i dvojica Francuza koji su prevalili daleki put kako bi gledali utakmicu Partizana i Videotona. Više o ovoj vesti pročitajte na OVOM LINKU

14.00 - Grobari u potrazi za kartama

Navijači crno-belih na sve načina pokušavaju da dođu do karata za duel između Partizana i Videotona, više o tom pričitajte OVDE

Trener Partizana Miroslav Đukić optimista je pred ovaj duel. "Svi smo svesni važnosti utakmice za Partizan. Biće teško, igramo protiv ozbiljnog rivala, ali idemo tamo sa namerom da odigramo dobar meč i prođemo u grupu, što bi bilo veoma važno za klub i za ekipu. Mislim da neće biti mnogo golova, veliki je ulog za oba kluba. Teško će se videti lep fudbal, biće taktički tvrda utakmica", rekao je Đukić.

kurir.rs / Dejan Ignjatović

KURIR SPORT UŽIVO: Ovo sigurno niste znali a ne ide u prilog ni Zvezdi ni Partizanu