(KURIR TV) BATE SE SPASAO U PAKLU MARAKANE: Zvezdi bod na premijeri u Ligi Evrope, Radonjićev gol nedovoljan za pobedu

CRVENO-BELI SPEKTAKL

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su nerešeno protiv beloruskog BATE Borisova u prvoj utakmici grupne faze Lige Evrope na stadionu "Rajko Mitić".

1 / 24 Foto: Dado Đilas

Fudbaleri Crvene zvezde igrali su nerešeno 1:1 sa ekipom BATE Borisov, u prvom kolu Grupe H Lige Evropa.

Zvezda je vodila od 54. minuta golom Nemanje Radonjića, a izjednačenje i bod gostima doneo je rezervista Nikolaj Signevič u 72.

Crveno-beli su bili bolji i konstantno napadali, dok je BATE uglavnom pokušavao iz kontranapada.

Uprkos boljoj igri Zvezde u prvom poluvremenu, bolju šansu su imali gosti, kada je Mirko Ivanić pogodio prečku.

Zvezda je povela posle devet minuta igre u drugom poluvremenu posle lepe akcije u kojoj je Mičel Donald proigrao Slavoljuba Srnića, koji je oštro ubacio loptu u peterac, a na nju je natrčao Radonjić i savladao gostujućeg golmana.

Crveno-beli su napadali posle toga i imali velike šanse preko Srnića i Radonjića, a BATE je nakon toga ponovo pogodio prečku.

Signevič je u 72. minutu iskoristio dobar centaršut sa desne strane i savladao Milana Borjana pošto je ostao sam u petercu.

Zvezdini fudbaleri su u finišu utakmice pokušavali da steknu novu prednost i pobede, ali nisu imali većih prilika.

Utakmica je prošla beez incidenata pred 40.000 gledalaca na stadionu "Rajko Mitić", od čega nekoliko desetina gostujućih pristalica.

Crvena zvezda će u sledećem kolu igrati protiv Kelna u Nemačkoj 28. septembra.

87. minut - Delije sve glasnije! Zvezda preko Kange dolazi do sjajnih šansi, ali nažalost ne i gola. BATE Borisov se uporno brani!

82. minut - Zvezda je daleko bolja, diktira tempo igre i pravi dobre šanse. Sa druge strane Belorusi mnogo greše, ali se trude da održe trenutni rezultat

78. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU Kanga je uputio snažan šut, ali preko gola

72. MINUT - BATE UZVRAĆA UADARAC! GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL Nikolaj Signjevič lako savladava Borjana i izjednačava rezultat!

68. minut - JOŠ JEDNA PRILIKA ZA ZVEZDU Kanga se sam izborio i vodio loptu skoro od polovine terena, predriblao sve protivničke igrače i bio sam na golmana, ali je šutirao preko gola!

63. minut - BATE uzvraća! Rodionov je na sebe navukao Zvezdinu odbranu, Borjan već izleteo, a Gordejčuk umalo pogodio gol, ali je na sreću crveno-belih bio nreprecizan

59. mintu - KAKVE ŠANSE ZA ZVEZDU, golman BATE Borisova blista među stativama. Prvo je Boaći bio u sjajnoj prilici, ali smao do ruku golmana. A potom se i Radonjić našao u šansi, ali je čuvar mreže Belorusa opet bio na visini zadatka

58. minut - KAKVA PRILIKA ZA SRNIĆA - Boaći je 'namestio' loptu za Srnića koji je bio na 3 metra od gola i nije uspeo da pogodi

57. minut - Ivanić je opasan po gol Zvezde. Sam se izborio za loptu, protiv trojice

54. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!! Srnić je sa desne strane uputio odličnu loptu 'na nogu' Radonjića koji ju je lagano prosledio u gol! Crvena zvezda - BATE Borisov 1:0

46. minut - ZVEZDA JE SVE OPASNIJA! U drugi deo igre nametnula je svoj ritam i već u prvom minutu Boaći je bio u odličnoj šansi koju je odbranio golman Belorusa. Lopta završava na volej Radonjića koji nije iamo sreće...

22:10 - Počelo je drugo poluvreme!

1. POLUVREME

44. minut - Igra se odvija u šesnaestercu BATE Borisova, Zvezda napada, ali se gosti dobro brane

42. minut - Zvezda je opat bila u šansi: Stojković je uputio odličnu loptu za Boaćija, koji nije uspeo lepo da je zahvati

40. minut - Još jedna šansa za Zvezdu! Boaći je bio sam sa trojicom pritvničkih igrača i uprkos tome šutirao ka golu Belorusa, ali samo u ruke golmanu

38. minut - KAKAVA PRILIKA ZA ZVEZDU - Radonjić je odličnim driblingom napravio sjajnu poziciju za šut, uputio je snažnu loptu ka golu protivnika, ali nepreciznu

32. minut - Radonjić je bio ambiciozan,sam je hteo da zatrese mrežu protivnika, ali ništa od gola...

25. minut - BATE Borisov diktira tempo igre, Zvezda se brani

18. minut - Belorusi su za sada daleko opasnijhi: Gordejčuk je šutirao sa 20 metara, ali je odbranio Borjan

11. minut - PREČKA!!!!! Kakva prilika za BATE Borisov! Bili su u sjajnoj kontri, na samo 10 metara od Zvezdinog gola Ivanić je savladao Borjana, ali je na sreću crveno-belog tima lopta pogodila prečku

6. minut - Crvena zvezda ređa šanse, ali je golman BATE Borisova neumoljuv između stativa. Srnić do Stojkovića, koji je šutnuo ka Boaćiju, ali u poslednjem trenutku čisti to jedan štopera Belorusa. Posle kornera je Krstičić pokušao da iznenadi Šerbickog, što je bio drugi Zvezdin šut u okvir gola

4. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU - Boaći se nije najbolje snašao pred golom BATE Borisova, te je golman gostiju imao lak zadarak

2. minut - Delije sve glasnije u navijanju! Za sada bez uzbuđenja na terenu, ikao je Rios uputio prvi udarac ka golu Zvezde koji nije bio opasan po Milana Borjana

21:05 - Meč je počeo!

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Stojković, Savić, Le Talek, Rodić – Donald, Krstičić – Srnić, Kanga, Radonjić – Boaći.

Klupa: Kahriman, Frimpong, Milijaš, Adžić, Pešić, Gobeljić, Rikardinjo

BATE BORISOV: Šerbicki – Rios, Gajdučik, Milunović, Poljakov – Volodko, Dragun - Gordejčuk, Ivanić, Stasevič - Rodionov.

Klupa: Veremko, Jablonski, Berezkin, Signevič, Tuominen, Baga, M. Volodko.

Sudija: Jeven Aranovski (Ukrajina)

20:58 - Sever je pun, za razliku od ostalih tribina koje nisu do kraja popunjene

20:27 - Đokovići stigli na Marakanu

Srđan i Đorđe Đoković biće među brojim navijačima crveno-belih na meču crvene zvezde i BATE Borisova. Dolazak članova porodice najboljeg srpskog tenisera Novaka Đokovića izazvao je veliku pažnju prisutnih medija

20:13 - Keba stigao na stadion "Rajko Mitić"

Među navijačima koji će bodriti Zvezdu u meču protiv BATE Borisova je i popularni folk pevač Dragan Kojić Keba

"Idemo na Marakanu da pobedimo", poručio je Keba putem društvenih mreža.

19:21 - Kolaps na Autokomandi

Nekoliko sati pred početak meča Crvena zvezda - BATE Borisov na Autokomandi je potpuni kolap! Policija je već sada obustavila saobraćaj u tom delu grada, a navijači se 'slivaju' sa svih strana

16:38 - Bivši fudbaleri Zvezde poslali poruke podrške

15:55 - Dejan Stanković poželeo sreću Zvezdašima

Legendarni fudbaler Crvene zvede Dejan Stanković poželeo je mnogo sreće crveno-belim fudbalerima u meču sa beloruskim BATE Borisovim

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju beloruski BATE Borisov u svojoj prvoj utakmici grupne faze Lige Evrope posle deset godina.

Trener crveno-belih Vladan Milojević samouvereno poručuje da se njegovi igrači neće zadovoljiti pukom činjenicom da su učesnici evropskog takmičenja.

Cilj je pobeda pred domaćom publikom, jer se očekuje više od 50.000 ljudi na stadionu "Rajko Mitić".

- Došli smo do onoga što je cela zvezdaška javnost dugo čekala. Vratili smo se na mesto koje nam pripada. Želimo da Crvena zvezda svake godine bude učesnik ovako velikih takmičenja. Ne bih želeo da se zadovoljimo bilo kakvim rezultatom, što je deo našeg mentaliteta. Daćemo sve od sebe da odemo korak dalje, da pobedimo - rekao je Milojević i otkrio šta zna o prvaku Belorusije:

- Redovno igraju u Evropi, imaju sistem rada, ne menjaju mnogo tim. Fizički su jaki, trkački moćni, rade planski, što je njihova snaga.