(VIDEO) DELIRIJUM U EGIPTU: Salah golom u 95. minutu odveo Faraone na Mundijal. Pogledajte ludo slavlje u Aleksandriji

14. UČESNIK SP

Reprezentacija Egipta igraće na Svetskom prvenstvu posle 28 godina zahvaljujući današnjoj pobedi nad Kongom - 2:1.

"Faraoni" su bili veliki favoriti protiv najgoreg tima u grupi, ali su otpor gostiju slomili tek u 63. minutu golom Mohameda Salaha.

Međutim, na stadionu u Aleksandriji usledio je šok u 88. minutu kada je Buka Mutu izjednačio.

Ipak, u 95. minutu dosuđen je penal za domaćina, koji je Salah pretvorio u pobedonosni gol za nezapamćeno slavlje Egipćana.

Plasman na SP su do sada osigurali domaćin Rusija, Brazil, Meksiko, Kostarika, Iran, Japan, Južna Koreja, Saudijska Arabija, Nigerija, Egipat, Belgija, Nemačka, Engleska, Španija i Poljska.