(VIDEO) PUKLE GA EMOCIJE: Čekao je 27 godina na Mundijal, a gol Salaha ga je bacio u plač

NAVIJAČ U TRANSU

Fudbalska reprezentacija Egipta se pobedom nad Kongom posle jače od četvrt veka plasirala na najveću smotru fudbala i doneli svojim navijačima neopisivu radost.

Pobedom nad Republikom Kongo reprezentacija Egipta osigurala je učešće na planetarnoj smotri fudbala u Rusiji narednog leta.

Ovakav uspeh mnogi su dugo čekali i kada su ga konačno dočekali nisu mogli da iskotrolišu svoje emocije.

Svet obišao snimak jednog Egpipćanina, koji je zabeležio njegov sin, a na kome se vidi zašto mnogi smatraju fudbal magičnom igrom i najvažnijom sporednom stvari na svetu.

Biće to treći nastup "Faraona" na Mundijalu, nakon 1934. i 1990. godine.

Oni su pobedili Kongo sa 2:1. Dvostruki strelac bio je fudbaler Liverpula Mohamed Salah, u 63. i 95. minutu iz penala, dok je gol za Kongo delo Buka Moutua u 87. minutu.

U poslednjih 18 utakmica u nacionalnom dresu Salah je postigao impozantnih 14 golova.

Egipat ima 12 bodova u svojoj grupi, četiri više od Ugande na kolo do kraja kvalifikacija.

Time su Egipćani postali 15. ekipa koja je obezbedila plasman na Svetsko prvenstvo.