(VIDEO) BRUKA I SRAMOTA U JUŽNOJ AMERICI: Pogledajte kako su Peruanci i Kolumbijci namestili meč

DOGOVOR NA TERENU

Utakmica poslednjeg kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo između Perua i Kolumbije izazvala je oštre komentare celog fudbalskog sveta.

U opštoj ludnici u Južnoameričkoj zoni kvalifikacija, finiš mečeva koji su svi igrani u isto vreme, bio je dramatičan.

Peru je u 76. minutu izjednačio na 1:1. Tada je Brazil već uveliko vodio protiv Čilea 2:0, a kada je u 84. minutu Venecuela povela protiv Paragvaja, svi rezultati su išli na ruku Peruancima i Kolumbijcima.

Upravo tada umesto Hamesa Rodrigeza na teren ulazi Čara sa očigledno samo jednim zadatkom, da akterima u igri saopšti trenutne rezultate.

Na snimku se jasno vidi kako Falkao, prekrivajući rukom usta, saopštava nešto Peruancima. Delovalo je kao da su postigli dogovor da do kraja "sačuvaju" rezultat koji je na snazi - 1:1.

Tako je i delovalo. U nastavku utakmice samo su se dobacivali, bez namere da ugroze gol protivnika.

Na kraju, opšte slavlje u Limi - Kolumbija je prošla direktno na Svetsko prvenstvo, Peru će u baraž.