(VIDEO) PENALI U MANČESTERU: Golman Bravo spasao Siti bruke, a tinejdžer sačuvao Arsenal

FAVORITI SE NAMUČILI U LIGA KUPU

Fudbaleri Mančester sitija plasirali su se u četvrtfinale Liga kupa Engleske pošto su eliminisali Vulverhempton tek posle izvođenja penala!

Vulvsi su tokom regularnog dela meča imali više šansi od favorizovanog domaćina, ali ih nisu iskoristili, golman Sitija Klaudio Bravo je svaki put sjajno intervenisao.

"Građani" nisu bili ni bleda senka ekipe koja melja sve pred sobom kako u Premijer ligi, tako u Ligi šampiona.

Za 120 minuta mreže su mirovale, pa se pristupilo izvođenju penala.

Golman Sitija Bravo izrastao je u heroja, jer je odbranio udarce N'Diajea i Koadija sa bele tačke i odveo tim Pepa Gvardiole u četvrtfinale.

Arsenal i Mančester junajted igrali su u "šarenim" sastavima, ali su prošli dalje.

"Tobdžije" je na "Emiratima" bruke spasao tinejdžer Edvard Nketiah. Arsen Venger mu je šansu ukazao u 85. minutu, a 18-godišnjak je odmah izjednačio na 1:1, da bi u 96. još jednom zatresao mrežu Noriča i doneo pobedu Arsenalu - 2:1.

Junajted je gostovao premijerligašu, Svonsiju, a posao je završio bez problema. Lingard je postigao oba gola u pobedi 2:0.

Trener "crvenih đavola" Žoze Murinjo u igru je uveo Nemanju Matića u 67. minutu.

U ostalim utakmicama osmine finala postignuti su sledeći rezultati: Bornmaut - Midlzbro 3:1, Bristol siti - Kristal palas 4:1 i Lester - Lids 3:1.

Sutra se sastaju Čelsi - Everton i Totenhem - Vest Hem.