VALENSIJA SE GOSTILA: 'Slepi miševi' slavili nad Alavesom za šesti uzastopni trijumf u Primeri

ŠPANIJA

Fudbaleri Valensije pobedili su na gostovanju Alaves sa 2:1, u prvoj utakmici 10. kola španske Primere.

Valensija je nastavila s dobrom igrom i ostvarila šesti uzastopni trijumf u Primeri, a ukupno sedmi.

Ekipa Marselina Garsije Torala povela je golom Simonea Zaze u 34. minutu na asistenciju Andreasa Pereire, da bi Aleksis u 49. doneo izjednačenje Alavesu.

Gosti su od tog trenutka počeli s još ofanzivnijom igrom, a posle propuštene prilike u 53. minutu, Alaves je umalo na drugoj strani stigao do preokreta, ali Munir El Hadadi nije uspeo da savladao golmana Valensije.

U 65. minutu defanzivac Alavesa Rodrigo Eli je igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a sudija pokazao na belu tačku. Minut kasnije Rodrigo je bio siguran izvodjač najstrože kazne koja je Valensiji donela pobedu.

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović je u 87. minutu ušao u igru umesto Karlosa Solera i tako do kraja susreta nastupao za Valensiju.

Valensija sada ima 25 bodova, jedan manje od lidera Barselone, koja večeras gostuje Atletik Bilbau, dok je Alaves 19. sa tri boda.