(VIDEO) ZAGREPČANI POBEGLI ŠAMPIONU: Dinamo dobio veliki derbi i pobegao Rijeci 9 bodova

PREOKRET NA MAKSIMIRU

Fudbaleri Dinama kao domaćini u Zagrebu pobedili su Rijeku 3:1 (1:1) u velikom derbiju hrvatskog prvenstva.

Aktuelni šampion je poveo već u devetom minutu preko Akostija. Sudije su dva minuta većale da li da priznaju gol, odnosno da li je bilo ofsajda, a onda je glavni arbitar pokazao na centar - 0:1.

Međutim, domaćin je napravio preokret.

U 29. minutu izjednačio je Moro, u 50. je Sudani doveo Dinamo u vođstvo, a isti igrač je u 80. postavio konačan rezultat.

Dinamo posle 14. kola ima velikih devet bodova prednosti nad drugoplasiranom Rijekom.

Ovim rivalima to je bio već drugi susret ove sezone, a "modri" su dobili i prvi, u petom kolu, i to kao gosti 2:0.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)