(VIDEO) DELIJE GRMELE, CRVENO-BELI OSVOJILI BOD U LONDONU: Sjajna Zvezda remizirala sa Arsenalom, Boaći promašio pobedu

Tim Vladana Milojevića drugi na tabeli

Fudbaleri Crvene zvezde hrabrom igrom na stadionu "Emirati" u Londonu igrali su nerešeno bez golova sa Arsenalom u utakmici četvrtog kola Grupe H Lige Evrope.

U isto vreme u drugom meču grupe Keln je kao domaćin savladao BATE Borisov 5:2 (1:2), pa tabela sada izgleda ovako: Arsenal 10, Crvena zvezda 5, BATE 4, Keln 3.

"Tobdžije" su obezbedile plasman u šesnaestinu finala, a Zvezda je na dobrom putu da učini isto.

Crveno-beli su uspeli da prekinu niz velikog Arsenala od 13 uzastopnih pobeda na svom stadionu.

Tim Vladana Milojevića u sledećem kolu 23. novembra gostuje u Borisovu.

Upravo je trener Milojević u najavi meča rekao da su crveno-beli u London došli po iskustvo. Međutim, Zvezda je pored iskustva uzela i bod i veliku dozu samopouzdanja.

Više od 2.000 "Delija" grmelo je sve vreme meča, a na njihovim krilima gosti su bili bliži pobedi.

Vujadin Savić je u 36. minutu mogao da se proslavi poput oca Dušana, koji je 1978. godine golom u Londonu utišao navijače Arsenala. Međutim, sin nije bio te sreće, jer je golman Mejsi tek toliko zakačio loptu da Savićev šut glavom prosledi u prečku.

Ipak, svi kojima je crveno-bela boja na srcu posebno će žaliti zbog promašaja Ričmonda Boaćija.

Napadač iz Gane je u finišu oba poluvremena imao po veliku šansu i oba puta je šutirao pored gola.

Trener Arsenala Arsen Venger je, kao i pre dve nedelje u Beogradu, na teren poslao "šareni" sastav, ali to nikako ne umanjuje hrabrost i odličnu igru izabranika Vladana Milojevića.

Arsenal je uspeo da zapreti tek nekoliko puta, a u većini slučajeva golman Milan Borjan je dobro reagovao. Jedini put kada je lopta prošla Borjana, što je ujedno bila i najbolja prilika za "tobdžija", pred gol-linijom joj je put presekao Demjan Le Talek. Tada se u prilici našao Džek Vilšer.

Na kraju, oba rivala su zadovoljna napustila poprište borbe. Arsenal je završio posao, a Zvezda napravila veliki korak ka cilju - plasmanu u nokaut fazu i proleće u Evropi.

"Delije" nisu prevalile tako dug put uzalud, imale su šta da vide...

1 / 9 Foto: Reuters

KRAJ - 0:0!

89. minut - Poslednja izmena kod gostiju - Pešić menja Radonjića.

86. minut - Račić umesto Srnića.

80. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Ponovo je promašio Boaći. Milić ga je odlično upolsio, napadač iz Gane se našao malo iskosa sa leve strane, imao je otvoren šut, ali je pucao pored gola.

78. minut - Volkot se našao pred golom Zvezde, ali je promašio loptu iz okreta.

77. minut - ARSENAL NAPADA Tobdžijama se žuri, ali je odbrana Zvezde nepremostiva prepreka

65. minut - ŠANSA za ARSENAL! Vilšir je izašao sam pred Borjana i poslao loptu pored njega, a kada su je već svi videli u mreži, Le Talek ju je izbacio sa gol-linije.

61. minut - "Tobdžije" ponovo smatraju da treba da im se dosudi najstroža kazna. U gužvi pred golom Zvezde, Savić je pao, a "tobdžije" tvrde da je loptu udario rukom. Banti opet odmahuje.

60. minut - Domaćini traže penal posle pada Vilšira na koga je startovao Savić. Sudija Luka Banti pokazao je da se igra nastavi.

56. minut - Uzdasi navijača Zvezde... Srnić je centrirao, a Boaći za malo kasni... Ipak, čak i da se zatresla mreža Arsenala, gol bi bio poništen zbog ofsajda.

53. minut - Arsenal pritiska, bude se domaći navijači.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME - 0:0! Zvezda je bila bliža vođstvu.

45. minut - VELIKA ŠANSA za ZVEZDU! Kanga je izbacio Boaćija samog pred golmana Arsenala, a Gabonac je šutirao pored gola.

36. minut - SAVIĆ POGODIO PREČKU! Zvezdin štoper je glavom probao da lobuje Mejsija, koji se izvio i zakačio loptu poslavši je u prečku. Zamalo da Vujadin poput oce Duleta izazove "muk u Londonu".

34. minut - ŠANSA za ZVEZDU! Crveno-beli su posle su odmah posle prilike Žirua razvili kontru, Srnić je imao otvoren šut, a Mejsi je odbranio.

34. minut - Žiru se našao sam pred Borjanom, bio je iskosa sa desne strane, a Zvezdin golman je još jednom dobro reagovao. Borjan je prilikom intervencije ostao bez vazduha.

33. minut - Srnić je poslao loptu u šesneasterac Arsenala, Boaći je za malo zakasnio, a Debiši otklonio opasnost.

DELIJE PODSETILE NA GOL DULETA SAVIĆA IZ 1978. PROTIV ARSENALA!

29. minut - Srpski tim se povukao na svoju polovinu, posed lopte u potpunosti je prepustio Arsenalu.

24. minut - Donald se žali na povredu. Ukazuje mu se lekarska pomoć. Holanđanin nastavlja meč.

21. minut - Crveno-beli imaju problema da iznesu loptu sa svoje polovine poslednjih nekoliko minuta usled presinga "tobdžija".

16. minut - Arsenal ima dva vezana kornera, ali nije bilo opasnosti po gol Zvezde.

12. minut - Dobra kontra Zvezde, ali je Radonjić loše primio loptu i ona mu je pobegla.

11. minut - Delije grme, "Emiratima" se ori: "U boj krenite junaci svi"...

10. minut - ŠANSA za ARSENAL! Žiru je bio u prilici, a Borjan je sjajno intervenisao.

5. minut - ŠANSA ZA ZVEZDU Crveno-beli su imali prvu priliku na meču - Boaći se našao u sjajnoj šansi, ali je mlako šutirao što nije bio težak zadatak za čuvara mreže Arsenala.

3. minut - Za sada izjednačene snage na terenu.

Sjajna podrška za Crvenu zvezdu - oko 2000 navijača nalazi se na stadionu "Emirati" gde gromoglasno navijaju.

21.05 - Meč je počeo!

1 / 5 Foto: Kurir sport/Miloš Nikolić

SASTAVI

Arsenal: Mejsi - Debiši, Elneni, Holding, Mejtlend-Najls, Kokelan - Vilok, Nelson - Volkot, Vilšir, Žiru.

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Savić, Le Talek, Gobeljić - Krstičić, Donald - Srnić, Kanga, Radonjić - Boaći.

20.09 - Engezi su se pokazali kao sjajni domaćini te su se potrudili da se Delije u svakom trenutku osećaju kao kod kuće

18.10 -Veliki broj navijača Crvene zvezde bodriće ekipu Vladana Milojevića, a među njima i legendarni srpski košarkaš Darko Miličić

Sa velikim optimizmom fudbaleri Crvene zvezde dočekuju utakmicu protiv „tobdžija“, lidera grupe u Ligi Evrope.

Četa Vladana Milojevića u novim odelima stigla je u London i ostavila utisak na ostrvske novinare.

- Hoćemo sva tri boda! Verujem u ove momke i nadam se pobedi. Imam pokriće u svom optimizmu, jer ovi momci veruju jedni u druge. Mi predstavljamo Crvenu zvezdu i u svaku utakmicu ulazimo da pobedimo. Ovde nismo imali sreće protiv njih, pa se nadam da će nam se vratiti u Londonu - rekao je za Kurir golman Milan Borjan i dodao:

- Atmosfera na stadionu Arsenala nije ni blizu onoj kao na našem. U Engleskoj svi sede i gledaju utakmicu.