(VIDEO) KRALJEVI JEDVA SAVLADALI MALAGU: Ronaldo promašio penal, pa doneo trijumf Realu

PET GOLOVA U MADRIDU

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Malagu 3:2 (2:1) u utakmici 13. kola španskog prvenstva.

Aktuelni šampion Španije i Evrope namučio se protiv autsajdera na "Santjago Bernabeuu".

Real je dva puta vodio, Malaga dva puta stizala do izjednačenja, ali gosti nisu imali snage da i treći put šokiraju Madriđane.

Benzema je u devetom minutu doveo "kraljeve" u vođstvo, Rolan je u 18. izjednačio, a da domaćin ode na odmor sa prednošću pobrinuo se Kazemiro u 21.

Kastro je u 58. minutu vratio nadu Malagi da može do iznenađenja, ali je pitanje pobednika rešeno u 76, kada je Ronaldo postavio konačan rezultat - 3:2. Portugalac je izveo penal, golman Roberto mu je odbranio udarac, ali se lopta vratila Kristijanu, koji nije imao problema da iz drugog pokušaja zatrese mrežu.

To je Ronaldu tek drugi gol ove sezone u La Ligi.

Real je na trećem mestu na tabeli sa 27 bodova, tri manje od Valensije, a sedam od lidera Barselone, a upravo se dve prvoplasirane ekipe sutra uveče sastaju na "Mestalji" u derbiju 13. kola.

Malaga je na 18. poziciji sa samo sedam bodova.