(VIDEO) PETARDA ZVEZDE PROTIV RADNIKA: Pešić sa 3 pogotka drži rastojanje u odnosu na Partizan, Jovičić se vratio i dao gol

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik iz Surdulice 5:0 (2:0) u meču 19. kola Superlige Srbije.

Golove su postigli Marko Gobeljić u 10. minutu i Aleksandra Pešić u poslednjim trenucima prvog poluvremena, u 71.i 77. i Branko Jovičić iz penala u 90.minutu.

Crvena zvezda je prva na tabeli sa 52 boda, šest više od drugoplasiranog Partizana, koji je ranije savladao Voždovac (1:0), dok je Radnik deveti sa 22. boda.

Treba pomenuti da je u 68. minutu meča na teren ušao i Zvezdin bek Branko Jovičić. Prvi put od avgusta kada je povređen u meču sa Čukaričkim.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević posle utakmice je kazao:

"Ne bih se zadržao na rezultatu, jer on ne oslikava igru Radnika. Vidi se da oni zbog snega nisu trenirali i da nemaju snage. To je dobra ekipa sa 4 brza igrača, kkoji su nam u prvom poluvremenu pravili mnogo problema. Puno mi je srce i srećan sam zbog Jovičića, jer, volim da su nam igrači zdravi. Divan gest Pešića, koji je bio određen da šurira penal, ali je dao loptu Jovičiću. To su dva najjjača utiska sa ove utakmice."

Trener Radnika Simo Kruinić je rekao:

"Presekao nas je drugi gol Pešića. Ali Zvezda odavno nije imala ovakav tim. Zato sam posle 3:0 dao šansu mlađim igračima. Jer ne može se posle utakmice sa Zvezdom reći u kakvoj smo formi, ali moramo maksimalno da se spremimo za kraj sezone."

Drugo poluvreme

90+3. minut - Kraj utakmice

90. minut - GOOOOOOOOL 5:0 Jovičić. Penal za Zvezdu! Srnić je oboren, a Jovičić je realizovao penal

89. minut - Utisak je da svi čekaju kraj meča

84. minut - Sjajna akcija i zicer koji Donald nije realizovao

82. minut - Radnik u drugom delu meča nema igru na sredini terena

77. minut GOOOOOOL 4:0 Pešić - Napadač Crvene zvezde je postigao treći gol na meču

71. minut GOOOOOOL 3:0 Pešić - Napadač Crvene zvezde se stuštio sam ka golu i lako zatresao mrežu. Četrnaesti put u sezoni

68. minut - U igru je posle više sedmica pauze zbog povrede ušao Branko Jovičić. Delije su to pozdravile ovacijama

65. minut - Šut Milijaša sa oko 20 metara udaljenosti. Lopta je otišla kraj gola

63. minut - Pokušao je Luka Adžić

57. minut - Nova šansa za Pešića, ali sada spoljni deo mreže gola Radnika

51. minut - Solo akcija Aleksandra Pešića, koji je na kraju pogodio prečku

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

45+1. minut - GOOOOOOOOL 2:0, Pešić! Adžić je iz kornera pogodio Pešića u glavu

42. minut - Novi pokušaj Adžića. Lopta ide pored gola

41. minut - Pešić je probao glavom. Golman radnika se još jednom istakao

37. minut - Milijaš je uputio pas prema Pešiću, napadač Crvene zvezde je bio u izglednoj prilici, ali je golman Radnika još jednom uspešno intervenisao

33. minut - Radoš Bulatović je presekao napad Zvezde, a onda sa svoje polovine terena došao do gola i šutirao iznad prečke

29. minut - Zvezda je pred golom Radnika, ali promene rezultata nema

18. minut - Dobar centaršut Pavlovića i pokušaj Zlatanovića. Lopta je otišla preko gola Crvene zvezde

16. minut - Dobar pokušaj Adžića i odbrana Vasiljevića. Fudbaler Crvene zvezde je nekoliko desetina sekundi kasnije šutirao još jednom

10. minut - GOOOOOOOOOOL 1:0 Gobeljić. Fudbaler Zvezde je uspeo da izbije sam pred gol Radnika i lako zatrese mrežu

9. minut - Odličan centaršut Rodića i pokušaj Milića. Lopta je išla pravo u golmana Radnika

8. minut - Zvezda ima inicijativu, ali ne i šanse

1. minut - Utakmica je počela, sa centra je krenula Crvena zvezda

Prvo poluvreme

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević napravio je nekoliko izmena u odnosu na standardni sastav, pa je u prvi tim uvrstio Frimponga, Račića, Milijaša, Adžića...

Crvena zvezda: Borjan - Gobeljić, Savić, Frimpong, Rodić - Račić, Milijaš - Milić, Srnić, Adžić - Pešić.

Radnik: Vasiljević, Mladenović, Bulatović, Stanković, Kermah, Radović, Pavlović, Gojković, Pejčić, Žakula.

Tok meča

Crveno-beli su lideri sa 49 bodova, dok su Surduličani u sredini tabele sa 22 boda.

"Dočekujemo ekipu koja dolazi nakon što je zabeležila negativan rezultat u prethodnom kolu. Radnik na terenu zna u svakom trenutku šta hoće, imaju svoj sistem rada i igre. Imaju i mlade i iskusne igrače, a predvodi ih odličan strateg Simo Krunić koji radi odličan posao. Radnik je jedan od stabilnih superligaša i očekujem dobru i kvalitetnu, ali i tešku utakmicu. Bez obzira što je radni dan, pozvao bih naše navijače da dođu da nam pomognu koliko god mogu. Nije lako igrati u ovom ritmu, ali mi smo spremni i uradićemo sve da budemo maksimalno spremni za današnju utakmicu", rekao je trener Zvezde Vladan Milojević.

Zvezda i Radnik su do sada odigrali šest utakmica i crveno-beli imaju stoprocentan učinak.

Ove sezone u Surdulici bilo je čak 0:5.