(VIDEO) DIBALA PONOVO RAZBIJA: Juventus protutnjao Veronom i nastavio da diše za vrat Napoliju

SERIJA A

Fudbaleri Juventusa završili su 2017. godinu pobedom na gostovanju Veroni 3:1 (1:0) u poslednjoj utakmici 19. kola Serije A.

Aktuelni šampion Italije nastavio je poteru za liderom Napolijem, za kojim na polovini trke za Skudeto zaostaje bod: 47:48.

Verona je igrala hrabro, ali za više od časnog poraza nije mogla da se izbori. Ostala je na 19, pretposlednjem mestu sa 13 bodova.

Juventus je poveo već u šestom minutu golom Matuidija, a zatim usporio igru.

Međutim, kada je Kaseres, inače bivši igrač torinskih crno-belih, izjednačio u 59. minutu, borba se rasplamsala.

Tada je na scenu stupio Paulo Dibala. Argentinac je u poslednje vreme bio u lošoj formi i na ledu kod trenera Masimilijana Alegrija, a onda ne samo da je prekinuo golgeterski post od skoro mesec i po, već je dva puta tresao mrežu Verone.

Prvo je u 72. minutu asistenciju Lihtštajnera pretvorio u 2:1 za "staru damu", a samo šest minuta kasnije postavio je konačan rezultat posle sjajnog solo prodora. Bio je to Dibalin 14. pogodak u Seriji A ove sezone.

Gosti su još jednom tresli mrežu, ali im je taj gol poništen zbog ofsajda.

Juventus u sledećem kolu 6. januara gostuje Kaljariju, dok Verona istog dana ide u Napulj.

Prethodno, tokom nedelje "stara dama" će igrati gradski derbi sa Torinom u četvrtfinalu Kupa Italije.