(VIDEO) SRPSKI DERBI NA OSTRVU PRIPAO LUKI MILIVOJEVIĆU: Kristal Palas golom Srbina srušio Sautempton, Tadić solidan

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su večeras posle preokreta Sautempton sa 2:1, a strelac drugog gola za londonski tim bio je Luka Milivojević, dok je Totenhem na gostovanju sa 2:0 trijumfovao protiv Svonsija u utakmicama 22. kola engleske Premijer lige.

Tadićev Sautempton ni protiv Kristal Palasa nije uspeo da prekine niz loših rezultata.

Iako su poveli golom Longa već u 17. minutu, drugo poluvreme proteklo je potpuno u znaku gostujućeg tima.

Kristal Palas je golovima Mek Artura i Luke Milivojevića uspeo da preokrene i upiše nova tri boda.

LUKA DONEO SVA TRI BODA KRISTAL PALASU! #Kurir #KurirSport

A post shared by Kurirsport (@kurirsport) on

Kristal Palas je napredovao do 14. mesta na tabeli Premijer lige sa 22 boda, dok je Sautempton 17. sa 20.

Totenhem je teže od očekivanog pobedio poslednjeplasirani Svonsi na gostovanju. Ekipa Maurisija Poketina povela je golom Fernanda Ljorentea u 12. minutu, a Svonsi je u potom u par navrata bio nadomak izjednačenja, ali im je u završnici nedostajalo koncentracije i sreće, pošto su pogadjali okvir gola.

Vicešampion Engleske na kraju došao i do drugog gola, a strelac je u 89. minutu bio Dele Ali.

Totenhem posle 21 odigrane utakmice zauzima peto mesto sa 40 bodova, dok je Svonsi na poslednjem, 20. mestu sa 16.

U trećoj utakmici igranoj večeras od 20.45 Vest Hem je na svom terenu u poslednjim minuta stigao do pobede nad Vest Bromvič Albionom, a strelac je u 93. minutu bio Endi Kerol na asistenciju Marka Arnautovića.

Prethodno VBA je poveo golom Džejmsa Meklina u 30. minutu, da bi izjednačenje Vest Hemu doneo Kerol u 59.

Vest Hem je ovom pobedom došao do 16. mesta sa 21 bodom, a VBA je na začelju sa 16 bodova.