(VIDEO) MAJSTORIJE NA EMIREJTSU: Arsenal i Čelsi odigrali nesvakidašnji derbi i podelili plen

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Arsenala i Čelsija odigrali su večeras nerešeno 2:2 u utakmici 22. kola Premijer lige.

Čelsi je treći na tabeli sa 46 bodova, dok je Arsenal šesti sa 39.

U veoma uzbudljivom derbiju, ekipa Arsena Vengera povela je 63. minutu golom Džeka Vilšira, ali je samo četiri minuta kasnije Čelsi uzvratio.

Ektor Beljarin je u kaznenom prostoru nogom zakačio Edena Azara, a sudija Entoni Tejlor je odmah pokazao na belu tačku. Azar je preuzeo odgovornost, dobro je izveo penal i doneo izjednačenje svom timu.

Od tog momenta Čelsi je preuzeo kontrolu utakmice i to se izabranicima Antonija Kontea isplatilo u 84. minutu kada je Markos Alonso pogodio za 2:1.

Arsenal se, ipak, nije predavao i uspeo je u drugom minutu sudijske nadoknade da stigne do boda pogotkom Beljerina.

Fudbaleri Arsenala u narednom kolu gostuju Bornmutu, dok Čelsi dočekuje Lester.