(VIDEO) SENZACIJA NA ENFILDU: VBA izbacio Liverpul iz FA kupa, video tehnologija korišćena čak 3 puta!

SVEGA JE BILO

Fudbaleri VBA načinili su senzaciju u FA kupu, jer su kao gosti na "Enfildu" pobedili Liverpul 3:2 i izbacili ga iz najstarijeg takmičenja na svetu.

Domaćin je poveo već u petom minutu golom Firmina, a onda je Džej Rodrigez za čas napravio preokret - pogocima u sedmom i 11. minutu.

Firmino je u 27. minutu propustio šansu da izjednači, jer je iz penala pogodio prečku.

Na odmor se otišlo ubedljivom prednošću gostiju posle autogola Matipa u sudijskoj nadoknadi vremena prvog poluvremena.

"Crveni" su u nastavku uspeli samo da ublaže poraz golom Salaha u 78. minutu.

Utakmica na "Enfildu" ostaće upamćena po tome što je sudija Kreg Poson čak tri puta koristio video tehnologiju (VAR) kod sumnjivih situacija, sva tri puta u prvom poluvremenu.

Prvo je poništio gol "vrećica" u 19. minutu, onda je dosudio penal za Liverpul osam minuta kasnije, a na kraju je priznao pogodak gostiju za 3:1.

Podsetimo, VAR se u Engleskoj koristi tek od nedavno, i to samo u kupu. Zato ovaj meč u kome je korišćen čak tri puta ima prefiks "istorijski".