SRBIN STRELAC NA DEBIJU: Napoli se posle preokreta vratio na prvo mesto, šok u Firenci

goleada

Fudbaleri Napolija pobedili su danas na svom terenu Bolonju sa 3:1, u utakmici 22. kola italijanskog prvenstva i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Bolonja je povela u prvom minutu golom Rodriga Palasija, a četiri minuta kasnije izjednačio je Ibrahima Mbaje autogolom. Pobedu Napoliju doneo je Dris Mertens sa dva gola. Prvi je postigao u 37. minutu iz jedanaesterca, a drugi u 59. minutu.Napoli je ostvario 18. pobedu u prvenstvu i prvi je na tabeli sa 57 bodova, bodom više od aktuelnog šampiona Juventusa, koji je juče pobedio Kjevo sa 2:0. Bolonja je 12. na tabeli sa 27 bodova.

Verona je na gostovanju pobedila Fiorentinu sa 4:1. Gosti su poveli u 11. minutu golom srpskog igrača Jagoša Vukovića, koji je tako na svom debiju bio strelac. Posle toga dvostruki strelac bio je Mojze Ken u 20. i 46. minutu, a jedini gol za domaće postigao je Žil Bastijao Dijas u 53. minutu. Konačan rezultat postavio je Aleks Ferari u 55. minutu.

"Ljubičasti" su pretrpeli drugi uzastopni poraz, a u poslednje četiri utakmice nemaju pobedu i zauzimaju 11. mesto na tabeli sa 28 bodova. Verona je ostvarila četvrtu pobedu u prvenstvu i ; pretposlednja je na tabeli sa 16 bodova.

Udineze je pobedio Đenovu na gostovanju golom Valona Behramija u 62. minutu. Crno-beli su prekinuli niz od tri utakmica bez pobede i zauzimaju osmo mesto na tabeli sa 32 boda. Đenova je pretrpela drugi vezani poraz i 15. je na tabeli sa 21 bodom.

Torino je na svom terenu pobedio Benevento sa 3:0 i naneo mu 19. poraz u prvenstvu, a Krotone i Kaljari odigrali su nerešeno 1:1. Ranije danas Spal i Inter odigrali su nerešeno 1:1.

Večeras igraju Milan-Lacio i Roma-Sampdorija.