(VIDEO) BLICKRIG PARTIZANA U IVANJICI: Crno-beli sa dva brza gola razbili bunker Javora i plasirali se u polufinale Kupa Srbije!

NOKAUT U DRUGOM POLUVREMENU

Fudbaleri Partizana rutinski su izborili plasman u polufinale Kupa Srbije.

Crno-beli su u četvrtfinalnom duelu u Ivanjici savladali Javor rezultatom 2:0.

Partizan je tako nastavio put ka odbrani trofeja u najmasovnijem fudbalskom takmičenju u Srbiji.

Strelci za tim iz Humske bili su Ožegović u 65. minutu i mladi Svetozar Marković u 67. minutu.

Fudbaleri oba tima nisu se proslavili u prvom poluvremenu. Nije viđena nijedna ozbiljnija prilika na lošem terenu stadiona "Pod Moravicom". Nakon odmora izabranici trenera Miroslava Đukića zaigrali su znatno agresivnije. Nakon nekoliko promašaja na startu drugog dela meča usledila su dva ekspresna gola za rutinski plasman u narednu rundu takmičenja.

KRAJ UTAKMICE

90. minut - Igraće se još tri minuta sudijske nadoknade.

88. minut - Žuti karton dobio je Nemanja G. Miletić iz Partizana.

83. minut - Javor se probudio nakon drugog primljenog gola, ali Partizan rutinski čuva prednost.

77. minut - Najbolja prilika za Javor na meču! Sjajna odbrana Stojkovića! Dolmagić je sjajno šutirao sa 20-tak metara, golman crno-belih je vrhovima prstiju uspeo da zakači loptu i skrene je u prečku!

67. minut - GOOOL! Partizan je u dva minuta postigao dva gola! Nemanja R. Miletić je postigao efektan pogodak! Miletić je odigran dupli pas sa Markovićem, a onda glavom matirao golmana Đogatovića.

65. minut - GOOOL!!! Ognjen Ožegović je postigao gol za vođstvo Partizana! Crno-beli su pojačali ritam, Marković je centrirao, Miletić vratio loptu u peterac domaćina a Ožegović je prosto ugurao u mrežu.

60. minut - Nova izmena u Javoru, izlazi Krnić, u igri je Petković.

55. minut - Izmena u Javoru, izašao je Kornelijus, a ušao Maričić.

54. minut - Izmena u Partizanu, umesto Vulićevića u igri je Urošević.

50. minut - Tavamba je propustio veliku šansu. Crno-beli su tražili i penal zbog prekršaja nad napadačem iz Kameruna.

46. minut - Izmena u Partizanu, umesto Đerleka ušao je Saša Ilić.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut - Igraće se još dva minuta.

40. minut - Peti korner za Partizan. Iz kornera koji je izveden sa leve strane crno-beli su imali priliku da bukvalno uguraju loptu u Đogatovićevu mrežu, međutim, stvorila se velika gužva i igrači Javora su u poslednji čas uspeli da "izbiju" loptu.

37. minut - Marković je pokušao iz velike daljine, ali bio je neprecizan.

35. minut - Žuti karton za Sašu Zdjelara iz Partizana.

30. minut - Žuti karton za Aleksu Amanovića iz Ivanjice.

26. minut - ZANIMLJIVA SCENA NA STADIONU U IVANJICI

Na stadionu u Ivanjici nema Grobara sa juga, a na istočnoj tribini nalazi se jedna od navijačkih fakcija kluba iz Humske.

18. minut - Utakmica je bila prekinuta na nekoliko minuta nakon duela Tavambe i Karišika. Domaći fudbaler je izvukao deblji kraj.

16. minut - Novi korner za crno-bele. Izveo ga je Janković, ali Zdjelar pravi faul u napadu.

10. minut - Prvi korner za Partizan na utakmici, loptu je ubacio Marko Janković, Tavamba je dobro skočio ali je slabije šutirao i golman Đogatović je intervenisao bez većih problema.

3. minut - Partizan ima inicijativu na startu meča. Janković je pokušao iz velike daljine da ugrozi gol Đogatovića, ali njegov udarac je izblokiran.

13:00 - Utakmica je počela

Sastavi timova:

Javor: Đogatović - Dolmagić, Karišik, Kornelijus, Amamović, Panić, Kolaković, Maričić, Đerić, Krnić, Mrkaić. Trener: Valdo Jagodić.

Partizan: Stojković - Vulićević, N. R. Miletić, Marković, N. G. Miletić, Jevtović, Zdjelar, Janković, Pantić, Tavamba, Ožegović. Trener: Miroslav Đukić.

Kurir sport, foto: Partizan/Miroslav Todorović