(VIDEO) ZEMUN DEMOLIRAO VOŠU U NOVOM SADU: Kiša golova u Ivanjici, Spartak prekinuo Radovu sjajnu seriju

superliga

Fudbaleri Zemuna pobedili su danas u Novom Sadu Vojvodinu sa 3:0, dok je Borac sa 2:1 slavio protiv Bačke, a Javor i Čukarički su u Ivanjici igrali nerešeno 3:3 u utakmicama 29. kola Super lige Srbije.

Zemun je u Novom Sadu iznenadio domaćina i došao do ubedljivog trijumfa, trećeg uzastopnog.

Ekipa Milana Milanovića povela je golom Veljka Simića u 18. minutu, da bi Justas Lasickas u 32. povisio na 2:0.

Konačan rezultat na stadionu Karađorđe postavio je Nemanja Vučić u 53. minutu iz jedanaesterca.

Zemun je ovom pobedom došao do 10. mesta na tabeli Super lige Srbije sa 34 boda, dok je Vojvodina osma sa 40.

Borac je u Čačku posle osam utakmica bez pobede došao do tri boda u borbi za opstanak. Čačanima je ovo prvi upeh na domaćem terenu još od početka novembra, kada su takodje sa 2:1 pobedili Javor.

Borca je poveo golom Uroša Stamenića u 51, da bi dva minuta kasnije autogolom Filip Bajić povisio na 2:0, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena Bačka samo uspela da ublaži poraz preko Timoteja Dodleka.

Borac je idalje poslednji, 16. na tabeli Super lige Srbije sa 20 bodova, dok je Bačka 12. sa 30. ; Javor i Čukarički odigrali su zanimljivu utakmicu u Ivanjici u kojoj je domaćin dvaput bio u prednosti, ali je ekipa Nenada Lalatovića na kraju ipak uspela da se izbori za remi.

Domaćin je poveo golom Miloša Karišika u 16. minutu, ali je Čukarički već u 24. izjednačio pogotkom Marka Docića.

Javor je preko Momčila Mrkaića u 43. minutu ponovo došao do prednosti, a Mrkaić je u 47. povisio na 3:1. Čukarički je uspeo da se vrati u utakmicu autogolom Karišika u 62. minutu i Ognjena Mudrinskog u 78.

Ekipa s Banovog brda utakmicu je završila s desetoricom igrača na terenu, pošto je Mudrinski u 81. minutu dobio dirketan crveni karton.

Čukarički je ovim bodom osigurao plasman u plej-of, pošto je sada četvrti sa 47 bodova, dok je Javor 14. sa 22.

Napredak je na svom terenu odigrao bez golova sa ekipom Mladosti.

Spartak je u Subotici savladao Rad i prekinuo seriju dobrih rezultata Beograđana.

Prvi gol delo je Đuričina već u drugom minutu. Šimura je duplirao prednost golom u nadoknadi vremena.