DUPLI PORAZ SRBIJE: Mladi orlići nemoćni protiv Ukrajine

kvalifikacije za euro

Mlade fudbalske reprezentacije Srbije do 17 i 19 godina poražene su od vršnjaka iz Ukrajine sa 2:1 u drugom kolu Elitne runde grupe 4 kvalifikacija za EP.

"Orlići" do 19 godina ispustili su pobedu protiv pomenute selekcije, pošto su vodili do 79. minuta, kada je usledio preokret Ukrajinaca.

Gol za Srbiju u 21. minutu postigao je Jovanović sa bele tačke, a sa tim rezultatom otišlo se i na pauzu.

U nastavku meča Srbija nije uspela izdrži ritam, pa tako Ukrajina dolazi do izjednačenja preko Mikolenka. Pobedu mladim nadam iz Ukrajine doneo je Safranovo u nadoknadi vremena.

Ovim porazom "orlići" su izgubili šansu za plasman na Evropsko prvenstvo.

Kada je reč fudbalerima do 17 godina, uprkos porazu situacija na tabeli je nešto bolja. Srbija posle dva odigrana meča ima pobedu i poraz i nalazi se na drugom mestu, koje u ovom trenutku vodi na EP.

"Orlići" su takođe vodili u ovom meču, golom Jocića u 12. minutu, ali, kao i kod njihovih starijih kolega, Ukrajina je uspela da preokrene. Golove za "žuto-plave" postigli su Sikan i Mudrik.