(VIDEO) KAVANI ZA TROFEJ: Urugvaj osvojio Kup Kine

suarez pogađao stative

Fudbalska reprezentacija Urugvaja osvojila je danas Kup Kine, pošto je u finalu u Nandjingu pobedila Vels sa 1:0.

Jedini gol postigao je Edinson Kavani u 49. minutu.

Obe ekipe su u prvom poluvremenu imale nekoliko prilika, a najbolje Urugvaj, kada je Luis Suares u dva navrata pogodio stativu. Urugvaj je pojačao u drugom delu utakmice, a šansu je iskoristio Kavani za vodjstvo, odnosno za jedini gol na utakmici.

Treće mesto na turniru osvojila je Češka pobedom protiv Kine 4:1.

Golove za Češku postigli su Tomaš Kalas u 58, Patrik Šik u 59, Mihael Krmenčik u 62. i Pavel Kaderabek u 78. minutu. Jedini pogodak za domaće postigao je Fan Sjadong u petom minutu.