(VIDEO) JUVENTUS STAO NADOMAK SENZACIJE: Ronaldo iz penala u 97. minutu spasao Real! Bajern rutinski do polufinala

REVANŠI ČETVRTFINALA LIGE ŠAMPIONA

Real Madrid i Bajern priključili su se Romi i Liverpulu u polufinalu Lige šampiona!

Dvostruki uzastopni šampion Evrope je među četiri najbolja stigao posle nezapamćene drame u Madridu i gola Kristijana Ronalda iz penala u 97. minutu!

Juventus je vodio 3:0, baš onoliko koliko ga je Real savladao u prvoj utakmici u Torinu, ali je "kraljevski klub" uspeo da se izvuče u poslednjim trenucima meča.

U isto vreme Bajern i Sevilja su odigrali bez golova, pa su Bavarci prošli dalje zbog pobede 2:1 u Španiji.

Roma je dan ranije šokirala Barselonu, takođe sa 3:0, a večeras je i drugi italijanski predstavnik bio nadomak senzacije.

Juventus, bez suspendovanog Dibale, ali sa Mandžukićem, Daglasom Kostom i Iguainom u napadu, poveo je već posle 77 sekundi igre.

Krta Realova odbrana, bez kapitena Ramosa koji nije igrao zbog žutih kartona, popustila je već na startu kada je Kedira centrirao, a Mandžukić glavom poslao loptu u mrežu.

Mogao je Juve i do 2:0, ali je Iguain propustio veliku šansu kada mu je Navas ušao u šut.

Kako je vreme odmicalo Real je bio sve bolji i sve jače pritiskao goste...

U 14. minutu engleski sudija Majkl Oliver poništio je gol Iska, procenivši da je bio u ofsajdu, a u 35. je isti igrač bio "oči u oči" sa Bufonom, pošto ga je Ronaldo sjajno proigrao, ali je legendarni golman iz tog duela izašao kao pobednik.

Samo dva minuta kasnije Real je kažnjen za promašaj.

Po gotovo identičnom scenariju kao i kod prvog gola, Mandžukić je sa "druge stative" ponovo glavom smestio loptu iza leđa Navasa. Razlika je bila samo u asistentu, ovaj put to je bio Lihtštajner.

U 60. minutu "stara dama" je u potpunosti istopila torinski "minus". Daglas Kosta je centrirao, Navas napravio kardinalnu grešku, ispustio loptu i omogućio Matuidiju da se upiše u strelce - 0:3.

Kako se meč bližio kraju, rivali su sve manje bili spremni da rizikuju. Produžeci su bili sve izvesniji...

A onda je u 92. minutu Benatija oborio Lukasa Vaskeza, a Oliver pokazao na belu tačku.

Usledili su žustri protesti crno-belih, pa je Englez pokazao crveni karton Bufonu. Na teren je ušao rezervni golman Šćešni (zamenio Iguaina)... Strasti su se smirile tek posle pet minuta, kada je Ronaldo hladnokrvno izveo penal, zakucao loptu u mrežu i odveo Real u polufinale.

Naspram duela u Madridu, onak u Minhenu je ličio na uspavanku.

Jeste Sevilja došla na "Alijanc arenu" sa namerom da se nadigrava, jeste se borila koliko je mogla, ali za više od časnog oproštaja od Lige šampiona nije sposobna.

Bajern je kontrolisao meč i na kraju ga rutinski priveo kraju.

TOK MEČEVA:

KRAJ U MADRIDU - 1:3 - REAL JE U POLUFINALU!

90+7. minut - GOOOLLL - REAL MADRID - JUVENTUS 1:3 - RONALDO iz PENALA! Portugalac je savladao golmana Šćešnog koji je u međuvremenu ušao umesto Iguaina.

90+3. minut - CRVENI KARTON ZA BUFONA! Oliver je isključio kapitena Juventusa zbog protesta.

90+2. minut - PENAL ZA REAL! Benatija je srušio Vaskeza, a engleski sudija Majkl Oliver je pokazao na belu tačku.

KRAJ U MINHENU - 0:0 - BAJERN JE U POLUFINALU!

79. minut - ŠANSA za REAL - Varan je šutirao iz okreta iz gužve u Juventusovom šesnaestercu - pored gola.

78. minut - Snažan i precizan šut Iska, Bufon sjajno interveniše.

60. minut - GOOOLLL - REAL MADRID - JUVENTUS 0:3 - MATUIDI! Katastrofalna intervencija Navasa posle centaršuta Daglasa Koste, golman Reala je ispustio loptu, a taj poklon Francuz nije mogao da propusti.

59. minut - PREČKA! Fudbaler Sevilje Korea uzdrmao je okvir Bajernovog gola.

58. minut - Šut Ronalda - odbrana Bufona.

49. minut - ŠANSA za BAJERN! Rafinja je centrirao, a Levandovski na "drugoj stativi" udarcem glavom pogodio spoljnji deo mreže.

49. minut - Ponovo preti Juve, snažan šut Daglasa Koste sa distance, preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45+2. minut - PREČKA! Iskov udarac glavom, posle centaršuta s leve strane, zaustavila je prečka.

38. minut - ŠANSA za BAJERN! Najopasniji napad domaćina, Riberi je šutirao, Sorija odbrnio.

37. minut - GOOOLLL - REAL MADRID - JUVENTUS 0:2 - MANDŽUKIĆ! Dugo je trajala akcija gostiju, a onda je Lihštajner centrirao, a Hrvat glavom postigao svoj drugi gol. Kao da smo gledali reprizu prvog gola, s tim što je tada asistenciju zabeležio Kedira.

35. minut - ŠANSA za REAL! Ronaldo je sjajno proigrao Iska, koji je izašao sam pred Bufona, ali je legendarni golman bio uspešniji.

33. minut - Real je u potpunosti preuzeo inicijativu, sada je Isko tukao za malo preko gola.

30. minut - Kakav šut Marsela! Sevnula je levica Brazilca, lopta je prohujala tik iznad Bufonovog gola.

26. minut - ŠANSA za SEVILJU! Korea je "probio" i uposlio Eskudera, koji u padu šutira pored gola.

25. minut - Kedira tuče iz daljine, preko gola. U udarcima na gol 5:4 za Juventus.

24. minut - U Minhenu oba rivala pokazuju želju za nadigravanjem, ali za sada nema šansi.

17. minut - Alegri pravi prvu izmenu, umesto De Šilja u igri je Lihtštajner.

14. minut - REALU PONIŠTEN GOL! Ronaldo je šutirao, Bufon odbranio, odbijenu loptu Isko je smestio u mrežu, ali se aktivirao iz ofsajda.

10. minut - ŠANSA za REAL! Bejl je imao otvoren šut iz blizine, Bufon je odbranio! U nastavku je Velšanin pokušao petom, ali je lopta pogodila spoljnji deo mreže.

7. minut - ŠANSA za JUVENTUS! Daglas Kosta je centrirao sa desnog krila, Navas je loše reagovao, lopta je došla do Iguaina, koji je bio u odličnoj poziciji, ali se golman Reala iskupio dobrom intervencijom.

2. minut - GOOOLLL - REAL MADRID - JUVENTUS 0:1 - MANDŽUKIĆ! Kedira je centrirao, a Hrvat sa pet, šest metara glavom poslao loptu u mrežu.

1. minut - Utakmice su počele.

Juventus je bez Dibale, koji je dobio crveni karton u prvom meču.

Zidan je ukazao šansu Bejlu, koji je zauzeo Benzemino mesto.

Koreografija navijača Reala

Verni navijač Bajerna

Crno-beli izlaze na zagrevanje na "Santjago Bernabeuu"

Navijači Reala pozdravljaju igrače prilikom dolaska na stadion

Kakav li su plan smislili Nedved, Iguain i Pjanić?!

Najpoznatiji beli dres na svetu

"Stara dama" uveličava Ronaldovu žurku

Juventus dolazi na "Santjago Bernabeu" na Ronaldovov jubilej jer Portugalac igra 150. utakmicu u Ligi šampiona protiv tima koji mu je jedan od najdražih za golove. Čak sedam puta je bio strelac na devet susreta, među kojima su dva sa prošlog duela.

Ujedno, zvanično najbolji fudbaler sveta imaće motiv na svojoj žurki da produži seriju golova jer je na svakom od prethodnih 11 mečeva u Ligi šampiona bio strelac, čak 14 puta, a pogodio je i u nedelju u madridskom derbiju protiv Atletika (1:1) u Primeri.

"Ronaldo je Ronaldo, uvek je gladan golova. Ne postoji nijedan drugi igrač koji je strelac kao on", rekao je trener Zinedin Zidan iz čijih reči može da se zaključi da je Portugalac i dalje "gladan" pogodaka.

Ronaldove makazice za sva vremena! Podsetite se golova iz Torina i Sevilje

Liverpul i Roma prvi polufinalisti

Roma je u revanšu načinila senzaciju eliminisavši Barselonu pobedom od 3:0, dok je Liverpul i kao gost bio bolji od Mančester sitija 2:1.