(VIDEO) ZVEZDA MOĆNA I U NIŠU: Crveno-beli razbili Radnički i nastavili da gaze ka tituli

superliga

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Radničkog iz Niša sa 3:1 u okviru drugog kola plej-ofa Superlige Srbije.

Fudbaleri Crvene zvezde posle večitog derbija, uspeli su da upišu još jednu veliku pobedu u plej-ofu.

Igrali su otvoreno i jedni i drugi. Već od samog starta Zvezda je krenula silovito i već od sedmog minuta golom Krstičića došla do vođstva. Imali su gosti još nekoliko odličnih šansi, najviše Bena, ali nisu uspevali da udvostruče prednost. Kazna je stigla na kraju prvog poluvrmena, kada je sam ispred Borjana izbio Pavkov, i nije mu bilo teško da pogodi. Da podsetimo, Pavkov je Zvezdin igrač na pozajmici u Nišu.

Malo slabije se igralo u nastavku. Obe ekipe su igrale veoma oprezno, ali penal za Zvezdu je promenio sve. Pešić je povučen za dres posle kornera i sudija je pokazao na belu tačku. Upravo Pešić je bio precizan za novo vođstvo crveno-belih.

Već u sledećem napadu Ben je uspeo da konačno pogodio i poveća prednost crveno-belih.

Sada Crvena zvezda ima čak 12 poena više od Partizana, koji sutra igra protiv ekipe Čukaričkog.

90. minut - KRAJ MEČA.

86. minut - Ben izlazi iz igre, u igru ulazi Vujadin Savić.

85. minut - Nova odlična šansa za Bena. Izašao je sam ispred Živkovića, počeon da se vrti sa loptom u mestu, a onda ga je stigao štoper domaćina i izblokirao.

82. minut - Sjajana akcija radničkog nije materijalizovana. Pavkov je poslao loptu do Saše Stojanovića koji je izbio sam ispred Borijana, ali golman je izašao kao pobednik. Lopta se odbila do Saše Stojanovića koji je promašio prazan gol jer je Borijan bio na zemlji.

81.minut - Luka Adžić izlazi iz igre, u igru je ušao Nenad Milijaš.

72. minut - Iz igre izlazi Miloš Petrović, u igru ulazi Stanisavljević.

69. minut - Pokušaj Babića. Krsatičić je šutirao, lopta je zakačila Babića u glavu i prešla preko gola.

67. minut - Iz igre izlazi Stojanović, ulazi Mrkić. Iz igre izlazi Milić, u igru ulazi Ilić.

60. minut - GOOOOOOL - Ben pogađa gol na asistenciju Pešića.

59. minut - Nova šansa za Bena. Izbio je sam ispred gola Radničkog sa desne strane, aloi je Živković sjajno odbranio.

57. minut - GOOOOOL - Pešić sa penala pogađa za novo vođstvo crveno-belih. Pešić se nije radovao preterano, ipak ne zaboravlja rodni Niš.

55. minut - Penal za Zvezdu.

50. minut - Prvu šansu u drugpom delu igre imao je Ben. Namestio se i šutnuo sa ivice šesnaesterca, ali njegov šut je izblokirao štoper Radničkog. Odmah u sledećem napadu Krstičić je nezgodno šutnuo po zemlji, lopta se odbila od zemlju i za malo prevarila Živkovića.

45. minut - Kraj prvog poluvremena!

43. minut - GOOOOOOL - Pavkov donosi izjednačenje. Njegov 20. gol u sezoni. Babić je asistirao kroz celu odbranu Zvzede i Pavkovu nije bilo teško da pogodi.

38. minut - Komična situacija se dogodila posle prekida. Svi igrači domaćina su istrčali kako bi primenili ofsajd zamku, ali skroz sa leve stramne utrčao je Rodić koji je iznenada ostao sam u šesnaestercu sa još pet igrača Zvzede. Onako zbunjen nije znao kako da odreaguje, pa je loše centrirao na drugu stranu, loptu nije uspeo niko da zahvati i ona je mirno izašla u aut.

36. minut - Prva šansa za Pešića. Stojković je ubacio sa desne stra, Pešić je bio najviši u skoku, ali je lopta prošla tik pored stative. Golman Živković je ostao ukopan.

30. minut - Simunović je centrirao iz kornera, Miladinović je bio najviši u skoku ali nije uspeo da zahvati loptu. Lopta je prošla kroz celu odbranu i niko nije uspeo da je zakači.

29. minut - Šut Mrkića, Borjan siguran.

20. minut - Ponovo je Ben izašao sam ispred gola Radničkog, ali usled očiglednog nedostatka samopouzdanja, prosto je stao i pogrešno dodao loptu na stranu.

18. minut - Prvi opasan napad za Radnički. Pavkov je opalio sa nekih 15 metara, ali Borijan je bio skoncentrisan.

16. minut - Nova kolosalna šansa za Bena. Peišić je centrirao po zemlji sa desne strane, Ben je ostao sam na nekih tri metra od gola, ali nije uspeo da pogodi. Lopta je pogodila u ruku golmana Živkovića.

11. minut - Ben je promašio zicer. Izašao je sam ispred golmana, namestio se na levu nogu, ali je promašio čitav gol.

7. minut - GOOOOOOL - Nenad Krstičić je pogodio mrežu domaćna. Loptu je iz kornera u peterac poslao Ben, a Krstičić je bio sam i nije mu bilo teško da pogodi.

3. minut - Prvi korner na utakmici za Crvenu zvezdu. Ben je centrirao na drugu statovu ali Babić nije lepo zahvatio loptu.

Sastavi:

FK Radnički: Živković, Aksentijević, Subić, Miladinović, Simunović, Mićić, Babić, Petrović, Stojanović, Mrkić, Pavkov.

FK Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Le Talek, Babić, Rodić, Jovičić, Krstičić, Adžić, Ilić, Ben, Pešić.

Klupa: Supić, Gobeljić, Savić, Račić, Milijaš, Milić, Radonjić.

Zvezda se trenutno nalazi u odličnoj formi. U prošlom kolu crveno-beli su slavili u večitom derbiju, pa nema sumnje da žele da nastave pobednički niz.

Crvena zvezda trenutno ima čak devet bodova više u odnosu na prvog pratioca, ekipu Partizana.

Radnički je na četvrtoj poziciji, sa isto bodova kao Spartak iz Subotice koji je zbog bolje gol razlike mesto iznad. Treća pozicija vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Ova dva kluba su odigrala već dva susreta ove sezone. U oba duela crveno-beli su slavili ubedljivo sa 3:0 i 4:0.