(VIDEO) A U LONDONU MUK: Atletiko sa igračem manje šokirao Arsenal u 82. minutu! Marsej nadomak finala

LIGA EVROPE

Fudbaleri Arsenala i madridskog Atletika igrali su 1:1 (0:0), dok je Marsej pobedio Salcburg 2:0 (1:0) u prvim mečevima polufinala Lige Evrope.

Remijem u Londonu svakako su daleko zadovoljnije "jorgandžije" ne samo zato što su postigli gol u gostima, već i zbog načina na koji su došli do nerešenog rezultata.

Atletiko je već u desetom minutu ostao bez isključenog Hrvata Šimea Vrsaljka, koji je dobio drugi žuti karton! Samo tri minuta kasnije sudija Tupan isključio je i trenera gostiju Dijega Simeona zbog žestokih protesta...

Sa takvim odnosom snaga Arsenal je dominirao. Pred golom Atletika šanse su se ređale kao na traci... I tako sve do 61. minuta kada je Aleksandar Lakazet uspeo da pošalje loptu u mrežu - 1:0. Učinio je to glavom posle centaršuta Vilšera.

Međutim, tim Arsena Vengera nije uspeo da sačuva vođstvo, jer je u 82. minutu Antoan Grizman doneo izjednačenje i veliku radost gostujućim navijačima. Francuz je kontru realizovao iz drugog pokušaja, pošto mu je prvi odbranio Ospina, ali mu se lopta vratila, pa je on prebacio Mustafija i postigao gol.

To izjednačenje ide na dušu Košelnog...

Marsej slavi! Posle mnogo vremena klub sa "Velodroma" je nadomak finala evropskog takmičenja.

Francuski predstavnik je na svom stadionu zasluženo pobedio Salcburg 2:0 golovima Tovana u 15. i N'Đijea u 63. minutu.

Revanši će se igrati sledećeg četvrtka, a finale je zakazano za 16. maj u Lionu.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)