KATALONCI SLAVE: Espanjol šokirao Madriđane, Atletiko može da izgubi drugo mesto

Primera

Fudbaleri Espanjola savladali su kao gosti madridski Atletiko sa 2:0 u susretu 36. kola La Lige.

Atletiko je nakon plasmana u finale Lige Evrope očigledno veoma opušteno ušao u meč i to su gosti iz Barselone iskoristili da dođu do tri boda.

Oba pogotka postignuta su u drugom poluvremenu – Melendo je u 53. minutu pogodio za prednost gostiju od 0:1, da bi Baptistao u 77. minuti povećao prednost na konačnih 0:2.

Espanjol je ovom pobedom ostao na 15. mestu, dok je Atletiko na drugoj poziciji, ali bi mogao da je izgubi.Madriđani imaju 75 bodova, četiri više od trećeplasiranog Reala, ali i dve utakmice više.