LUDA CRVENO-BELA ŽURKA NA MARAKANI: Fudbaleri Zvezde sa Delijama proslavili titulu, pa razbili Voždovac (KURIR TV)

haos

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Voždovac sa 5:1, u utakmici poslednjeg 37. kola Super lige Srbije.

Zvezdi su uoči utakmice, pred oko 40.000 ljudi na stadionu "Rajko Mitić", uručeni pehari šampiona Srbije.

Golove za Zvezdu postigli su El Fardu Ben u 18. minutu, Nemanja Radonjić u 20, Dejan Joveljić u 52, Mičel Donald u 74. i Uroš Račić u 88. minutu. Jedini gol za Voždovac postigao je Andrija Luković u 72. minutu.

U 60. minutu u igru su zajedno ušli Nenad Milijaš i Mičel Donald. Milijaš je kapitensku traku stavio Donaldu na ruku, kome je ovo bila poslednja utakmica za Zvezdu.

U 75. minutu burnim aplauzem ispraćen je i Damjan Le Talek koji je takodje večeras poslednji put igrao za Zvezdu.

Posle utakmice fudbaleri i navijači Zvezde proslaviće titulu i na ulicama u centru Beograda.

Crveno-beli su sezonu završili sa 60 bodova, 17 više od drugoplasiranog Partizana. Voždovac je peti na plej-of tabeli sa 33 boda.

DRUGO POLUVREME:

88. minut - GOOOOL - RAČIĆ.

86. minut - Pokušaj Srećkovića, ali ovo je bio blag šut za Borijana koji olako hvata loptu.

80. minut - Sjajan udarac Branka Jovičića, lopta je protutnjala pored stative!

76. minut - Oproštaj Le Taleka! Poslednja izmena u Zvezdi. Francuz je ustupio mesto Luki Iliću i dobio velike ovacije. I Le Talek odlazi, po svemu sudeći u Monpelje.

74. minut - GOOOOL - Donald na oproštaju od Zvezde postiže gol - 4:1! Radonjić je maestralno probio po desnoj strani i namestio šansu koju Donald nije mogao da propusti.

72. minut - GOOOOL - Luković smanjuje rezultat na 3:1 posle dobre akcije Voždovca.

64. minut - ŠANSA za VOŽDOVAC! Borjan je izleteo van kaznenog prostora i promašio loptu, ali udarac jednog fudbalera "zmajeva" takoreći na gol-liniji zaustavio je Stojković.

59. minut - OVACIJE! Izlaze Savić i Joveljić, ulaze Donald i Milijaš.

51.minut - GOOOOL - Joveljić, njegov treći gol u seniorskoj konkurenciji.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

PRVO POLUVREME:

45.minut - ŠANSAA za Bena! Protutnjao je kroz šesnaesterac "zmajeva", došao na tri metra o od gola, šutirao, ali je pogodio Gajića, od kojeg se lopta odbila u korner.

37. minut - Nova šansa za Radonjića, ali ovog puta Čupić je izašao kao pobednik i loptu poslao u korner.

36. minut - Stativa za Voždovac. Najbolja šansa za goste. Borjan je bio savladan, ali napdač Mašović nije imao sreće.

31. minut - Nova bakljada Delija na severu. Majo Vujović ipak nije prekinuo utakmicu.

28. minut - Odlična prilika za Gobeljića. Izbio je sam ispred golmana Voždovca Čupića i pokušao da ga lobuje, ali je drugi fudbaler loptu izbio sa linije.

20. minut - GOOOOL - RADONJIĆ!

18. minut - GOOOOL - BEN!

17. minut - Novi pokušaj Srnić, ovog puta glavom, ali Čupić je bio na visini zadatka. Ovo je prvi šut u okvir gola.

16.minut - Pokušaj Srnića na asistenciju Bena, nedovoljno dobro, lopta odlazi pored gola.

12. minut - Zlatković je loptu glavom izbacio na ivicu šenaesterca, na nju je naleteo Filip Stojković koji je šutirao iz sve snage, ali lopta mu je prešla preko noge.

7. minut - Prva prilika za Zvezdu, Ben je vratio loptu Račiću na ivicu šesnaesterca, ovaj je opalio svom snagom preko gola.

1 / 3 Foto: Kurir Sport/Aleksandar Radonić

1. minut - Utakmica je počela. Zvezda igra u dresovima u kojima će nastupati celu narednu sezonu.

Odložen je početak utakmice zbog dima koji je nastao usled bakljade Delija.

1 / 5 Foto: Printscreen

Sjajna koreografija na Marakani pred početak utakmice sa Voždovcem.

1 / 38 Foto: Dragana Udovičić

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Le Talek, Savić, Rodić - Jovičić, Račić, Srnić, Ben, Radonjić - Joveljić.

Voždovac: Čupić - Gajić, Mihajlov, Milutinović, Zlatković - Petrović, Ćirković, Luković, Mašović - Stuparević, Duronjić.

BLOG UŽIVO:

19:46 - Slavoljub Srniće nije mogao da sakrije zadovoljstvo zbog trofeja. Nije znao pravim rečima da izrazi sreću.

19:45 - Filip Stojković je pesrećan zbog titule. Plan je da pobede na ovoj utakmici pa na miru slave večeras trofej.

19:43 - Fudbaleri su otišli na Sever kako bi proslavili titulu sa navijačima.

1 / 3 Foto: Printscreen

19:35 - Nenadu Milijašu je trofej šampiona Superlige uručio potpresednik Saveza Slaviša Binić. Prelazni pehar uručio mu je Vladimir Bulatović iz zajednice Superligaša.

1 / 6 Foto: Printscreen

19:32 - Trener Crvene zvezde Vladan Milojević izašao je među poslednjima na teren. Proglašen je za najboljeg trenera lige.

19:28 - MVP Crvene zvezde Aleksandar Pešić je dobio ogroman aplauz publike. Dušan Savić će mu uručiti nagradu za najboljeg strelca lige.

19:26 - Slavoljub Srnić se poklonio severu.

19:23 - Nemanja MIlić je sa sa sinom pojavio na Marakani.

19:21 - Abraham Frimpong je sa sve telefonom izašao na Marakanu.

19:20 - Publika je zvižducima dočekala Luku Adžića.

19:18 - Od igrača prvi je izašao Dušan Anđelković koji će nakon ove proslave da okonča karijeru.

19:16 - Na teren prvo izlaze ljudi iz stručnog štaba crveno-belih.

19:15 - Na stadionu ima oko 30.000 navijača.

19:14 - Pehari su stigli na Maraku namenjeni za fudbalere.

19:11 - Dule Savić je presrećan zbog toga što je je njegov Vujadin Savić uspeo baš kao i on da podigne pehar prvaka Srbije. On se nada da će Vujadin ići na SP u Rusiji, i rekao je da će navijati za Srbiju i Rusiju na Mundijalu.

19:10 - Fudbalerima Crvene zvezde večeras će šampionski pehar uručiti proslavljeni igrač tog kluba Dragiša Binić, saznaje agencija Beta.

19:06 - Na terenu Marakane postavljen je špalir za proslavu titule.

19:05 - Ovacije za legendu Crvene zvezde Duleta Savića sa Marakane.

1 / 6 Foto: Dragana Udovičić

18:41 - Tribine se pune...

18:30 - Atmosfera vruća pola sata pre početka ceremonije

Navijači Zvezde su na vreme zauzeli mesta na tribinama "Marakane". Pogledajte kakva je atmosfera pola sata pred start ceremonije, a sat i po pred početak poslednjeg meča sezone sa Voždovcem.

(Kurir.rs/Kurir sport, Aleksandar Radonić, Foto: Dragana Udovičić)