CRVENO-BELI ODLIČNI U AUSTRIJI: Ben i Meleg za pobedu Zvezda nad Ridom (VIDEO)

PRIPREMNI MEČ

U prvoj pripremnoj utakmici u Austriji fudbaleri Crvene zvezde savladali su domaći Rid 2:0 (2:0).

Crvena zvezda je već u prvim trenucima utakmice došla do prednosti koju je umela da sačuva, i uveća do odlaska na odmor.

Ben je bio strelac u 37. sekundi utakmice

Već u 13. minutu raspoloženi Ben, koji je danas igrao na poziciji denog krilnog napadača, ušao je u kazneni prostor, nadmudrio jednog igrača Rida, ali je bio sapleten. Nije bilo dileme za glavnog arbitra, a loptu je na „kreč“ namestio Dejan Meleg. Preciznim udarcem po zemlji u desnu stranu gola Meleg je uspeo da zatrese mrežu, iako je golman austrijskog tima „pročitao“ na koju će stranu šutirati.

Slavoljub Srnić, koji će naredne sezone nositi dres sa brojem 14, bio je u prilici da dodatno poveća Zvezdinu prednost. Međutim, Srnić je imao ispred sebe Pešića i jednog igrač Rida, te je morao da nacilja sam ugao gola, ali je bio neprecizan.

Domaćin je nakon toga uspeo da uspostavi kakvu-takvu ravnopravnost na terenu, a mogao je i do gola u završnici prvog dela igre, međutim istakao se Milan Borjan koji je paradom sačuvao svoju mrežu.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 2:0 za Crvenu zvezdu, a u nastavku utakmice trener Milojević promenio je većinu igrača. Drugi deo igre nije doneo golove, ali pomdlađen Zvezdin sastav bio je potpuno ravnopravan, na momente i bolji od Austrijanaca. Aleksandar Stanković, Aleksa Terzić, Strahinja Eraković, Veljko Nikolić, Dejan Joveljić... zvezdine su uzdanice koje će u budućnosti biti nosioci Zvezdine igre.

Bilo je prelepih akcija, nažalost nijedna nije krunisana golom.

Ispostavilo se da je konačan rezultat postavljen u 13. minutu utakmice. Rid - Crvena zvezda 0:2.

Crvena zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Babić, Hajdin, Jovičić, Krstičić, Meleg, Srnić, Ben, Pešić.

Igrali su još: Stanković, Eraković, Terzić, Milijaš, Nikolić, Milić, Stojiljković, Joveljić.