ZVEZDIN REMI NA PREMIJERI: Crveno-beli ka Ligi šampiona krenuli nulom u Rigi (KURIR TV)

revanš rešava

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su u Rigi meč bez golova protiv letonskog Spartaksa u prvom meču 1. kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

1 / 14 Foto: Kurir Sport/Aleksandar Radonić

Specijalni izveštač Kurira iz Letonije Aleksandar Radonić

U prvom poluvremenu crveno-beli su imalli dve prilike koje treba istaći, a u obe je akter bio Nemanja Radonjić. Najpre je ozbiljno zapretio iz slobodnog udarca, gađao je golmanov ugao ali nije bio dovoljno precizan - lopta je prošla tik pored gola. Reprezentativac Srbije je potom lepo prošao po levoj strani, poslao je loptu u kazneni prostor ali se Ben nije dovoljno dobro namestio pa je loptu poslao preko gola.

I domaćin je imao ozbiljnu priliku u prvih 45. minuta posle kornera, ali je požrtvovanom intervencijom Rodić uspeo da spreči pogodak.

U drugom poluvremenu izabranici Vladana Milojevića su imali terensku inicijativu, držali su loptu u posedu, međutim sem prilike Pavkova nisu ozbiljnije uputili udarac ka golu Nerugalsa. U 85. minutu još jedna ozbiljna prilika za domaću ekipu, ali je fenomenalnom intervencijom Borjan sprečio pogodak iz situacije jedan na jedan.

Revanš meč igra se u utorak, 17.jula od 20.30 na stadionu "Rajko Mitić".

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj utakmice

86. minut - Kiks Babića i nova dobra intervencija Milana Borjana

81. minut - Ušao je Jevtović umesto Radonjića

78. minut - Dobra lopta Stojkovića za Rodića na drugoj stativi, ali na kraju lopta uavršava u rukama golmana Spartaksa

74.minut - Još jedan udarac Bena ka golu Spartaksa, ali šutira preko gola i ovog puta. Možda bi bilo bolje da je uposlio Pavkova...

69. minut - Ben je centrirao, a Pavkov nije uspeo da savlada golmana domaćih

68. minut - Trenutno bez uzbuđenja u Rigi

60. minut - Iznenada se ukazala prilika Benu, koji je pokušao da preseče jednu loptu, ali je Kosorić stigao pre njega i izbacio u korner

58. minut - Zvezda pokušava da ugrozi gol rivala, ali nema uzbuđenja

52. minut - Ben je izblokiran

47. minut - Posle prekida Krstičić je šutirao sa prve stative. Otišla je lopta pored gola

46. minut - Utakmica je nastavljena! Ebesilio je zamenio Milića u timu Zvezde

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena

42. minut - KAKVA ŠANSA! Pavkov nije iskoristio poklon odbrane Spartaksa, pošto je sa svega nekoliko metara potpuno sam promašio gol domaćina

41. minut - Opet Letonci prolaze i dolaze u situaciju da priprete, Kobzar je ubacio loptu, ali je Babić na vreme intervenisao

38. minut - Novi slobodan udarac i još jednom lopta posle šuta Radonjića ide pored gola

33. minut - Posle kornera velika prilika za domaće i intervencija Rodića na stativi

31. minut - LOŠA ZAVRŠNICA BENA! Radonjić je lepo prošao po strani zavrnuo ka Benu, ali napadač Zvezde nije pogodio ni okvir gola

26. minut - Slobodan udarac za radonjića sa 23, 24 metra, lopta je prošla pored stative

23. minut - Nova prilika za Pavkova koji je u padu pokušao glavom posle centaršuta Milića

17. minut - Stojiljković se uhvatio za ložu i ne može da nastavi meč. Pavkov ulazi na teren umesto njega. Pojačanje Crvene zvezde je sada okruženo doktorskim timom srpskog šampiona

17. minut - Pokušaj Radonjkića iz daljine

13. minut - Centaršut Milića, ali ne nejprecizniji, vrlo loše je to uradio. Letoncu bez problema dolaze prvi do lopte

11. minut - Kontra domaćina i lopta ubačena u peterac gde je Borjan ranije došao do nje od fudbalera Spartaksa Svarupsa koji ga je faulirao

7. minut - Kobzar je primio loptu u kaznenom prostoru Zvezde, pao nakon starta Babića, ali je umesto penala dobio žuti karton

3. minut - Prošao je Rodić ali nije uspeo da ubaci loptu u peterac

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

SPARTAKS: Nerugals - Freimanis, Kosorić, Ošs, Šlampe - Dmitrijev, Honorato, Malev- Kobzar, Višnjakovs i Svarups.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Babić, Rodić - Jovičić, Krstičić - Milić, Ben, Radonjić - Stojiljković. Na klupi su: Popović, Degenek, Gobeljić, Milijaš, Jevtović, Ebesilio i Pavkov.

Tok meča

Spartaks trenutno igra svo domaći šampionat i nalaze se u lošoj formi. Osojili su samo jedan bod u tri poslednja kola i zauzimaju trenutno četvrto mesto na tabeli.

S' obzirom da njihov stadion ne ispunjava uslove za takmičenje u Ligi šampiona, meč protiv Crvene zvezde igraće se u Rigi, na terenu Skonta.

Tim Vladana Milojevića nije pretrpeo značajnije promene u odnosu na prošlu sezonu. Ipak, ove nedelje klub je napustio najbolji strelac iz prošle sezone Aleksandar Pešić. Osim njega, put Letonije nije krenuo ni Slavoljub Srnić, dok pojedina pojapčanja nisu uspela da se naviknu na novi stil igre.

Od novajlija u timu je samo Stojiljković, dok će meč počinju i dva reprezentativca Dejan Raodnjić i Milan Rodić.

Kapitensku tranuku će nositi Vujadin Savić, dok na klupi nema Dejana Melega.