STANISAVLJEVIĆ JE NIŠKA HAUBICA: Hrabri Radnički se oprostio od Evrope! Makabi ipak prejak (KURIR TV)

IZRAELCI IDU DALJE

Fudbaleri niškog Radničkog igrali su na "Čairu" 2:2 (1:2) sa Makabijem iz Tel Aviva u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Nišlije su završile evropsku odiseju jer su u prvom meču u Izraelu poraženi 0:2.

Ekipa Nenada Lalatovića, nošena navijanjem "Meraklija", bila je hrabra, ali je Makabi ipak prejak rival.

1 / 17 Foto: Starsport©

Gosti su autogolom Pankova u 33. minutu i pogotkom Atara u 38. poveli sa 2:0 i rešili sve dileme.

Domaćin se nije predavao, igrao je hrabro, pa je uspeo da izjednači. Oba gola postigao je Aleksandar Stanisavljević, u 44. i 58. minutu.

U prvih pola sata igre, pred oko 10.000 navijača na Čairu, obe ekipe su mogle do pogotka, Radnički preko Haskića i Grbića, dok je veliku šansu za Makabi propustio Kjartanson.

Ekipa Vladimira Ivića je u 33. minitu stigla do prednosti autogolom Pankova koji je loše intervenisao na nekoliko metara od svog gola i poslao loptu iza leđa Živkovića.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 0:2, pogodio je Atar i tako praktično stavio tačku na ovaj dvomeč.

Radnički se ipak nije predavao, igrao je za što bolji utisak u evropskim takmičenjima posle 35 godina i to se isplatilo u 44. minutu. Stanisavljević je lepo šutirao i pogodio sa oko 20 metata za 1:2.

Minut kanisije Nišlije su mogle i do izjednačenja ali je udarac Haskića sa par metara sjajno zaustavio Rajković.

Radnički je u nastavak utakmice ušao ofanzivnije i borbenije pa je u 58. minutu stigao do izjednačenja. Randjelović je proigrao Stanisavljevića koji je drugi put na meču savladao Rajkovića.

Ekipa Nenada Lalatovića je do kraja meča pokušavala da stigne makar do još jednog gola i pobedom se oprosti od Evrope, nije uspela u tome, ali je ispraćena velikim aplauzom niške publike.

Sastav srpskog trenera Vladimira Ivića, čiji gol brani Predrag Rajković, u trećem kolu sastaće se sa Pjunikom iz Jermenije.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Starsport)