CRNA GORA PRESKOČILA SRBIJU: Slavlje u Podgorici, Italija pala u Portugalu, odata pošta Vokriju u Prištini

LIGA NACIJA

Fudbaleri Crne Gore pobedili su večeras u Podgorici Litvaniju sa 2:0, u utakmici drugog kola Lige C, u Ligi nacija.

Domaći su poveli golom Stefana Savića u 34. minutu iz jedanaesterca, a dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je Marko Janković.

Crna Gora je u Grupi četiri prva sa četiri boda, koliko ima i Srbija, koja je u Beogradu odigrala nerešeno 2:2 sa Rumunijom. Rumunija ima dva boda, a poslednja je Litvanija bez bodova.

U Ligi C u grupi jedan, selekcija Škotske je na Hempden parku u Glazgovu pobedila Albaniju sa 2:0 golovima Stivena Nejsmita u 47. i 68. minutu.

Obe ekipe imaju po tri boda, s tim što je Albanija odigrala dve utakmice. Izrael je bez bodova posle jednog meča.

Aktuelni evropski šampion Portugal pobedio je Italiju sa 1:0, u elitnoj Ligi A. Jedini gol postigao je Andre Silva u 48. minutu.

Portugalski reprezentativac Pepe večeras u Lisabonu odigrao je 100. utakmicu za državni tim.

Portugal, koji je igrao bez Kristijana Ronalda, je prvi na tabeli sa tri boda iz jedne utakmice, Poljska ima bod, koliko ima i Italija, ali iz dva meča.

U Ligi B u Stokholmu Turska je posle preokreta pobedila Švedsku sa 3:2.

U Ligi D, Andora i Kazahstan odigrali su nerešeno 1:1, dok je istim rezultatom završen duel Malte i Azerbejdžana.

Selekcija tzv. Kosova je na stadionu "Fadilj Vokri" pobedila Farska Ostrva sa 2:0 i prva je na tabeli Grupe tri sa četiri boda. Farska Ostrva imaju tri boda, Azerbejdžan dva, a Malta jedan bod.

Golove su postigli Zenelia i Nuhiua.

Fadilju Vokriju u čast svi igrači reprezentacije tzv. Kosova su na teren izašli u opremi sa brojem 9 na leđima, dok je u 9. minutu utakmice stadion požuteo od broja devet koji su u rukama imali skoro svi navijači Prištine, dok se istovremeno na istočnoj tribini pojavila velika slika Fadilja Vokrija.

Inače tokom cele utakmice reprezentacija Kosova imala je više od igre, imala je nekoliko dobrih prilika za gol, ali se do njega čekalo do 50. minuta kada je Zenelji postigao izuzetno lep gol, da bi u 55. minutu Nuhiu postavio konačan rezultat utakmice.

Ovom pobedom i nerešenim rezultatom sa Azerbejdžanom tzv. Kosovo izbija na prvo mesto četvrte grupe u Ligi nacija.