PARTIZAN SE OBRUKAO, ALI IZVUKAO TRI BODA U NOVOM SADU: Crno-beli jedva pobedili Proleter! Domaćin se ispromašivao, Stojković odbranio penal (VIDEO)

RIKARDO GOMEŠ JEDINI STRELAC

Fudbaleri Partizana pobedili su Proleter kao gosti u Novom Sadu 1:0 u utakmici osmog kola Superlige Srbije.

Crno-beli su do pete prvenstvene pobede došli zahvaljujući golu Rikarda Gomeša u 13. minutu.

"Ispašće da su mi sve izjave posle utakmica identične. Pobeda je jedino što vredi. U drugom poluvremenu smo bili u podređenom položaju i imali i sreće", rekao je trener Partizana Zoran Mirković.

Partizan je, osim gola, stvorio samo još jednu šansu, i to u 90. minutu kada je Vesić skinuo zicer Pantiću, a domaćin itekako ima za čim da žali.

Fudbaleri Proletera su promašili penal, dva puta pogodili prečku i imali još nekoliko velikih prilika.

1 / 5 Foto: Starsport©

Golman Vladimir Stojković spasao je Partizan u 64. minutu kada je odbranio šut Mirosavljeva sa bele tačke, a imao je sreće u 71. i 78. minutu kada su Čović i Bukorac pogađali prečku.

Crno-beli su sa "Karađorđa" odneli tri boda, ali i mnogo briga, jer igrom su ponovo razočarali navijače, koji su u takvom raspoloženju mnogo puta ponovili: "Uprava napolje".

Partizan je treći na tabeli Superlige sa 16 bodova, jednim manje od Radničkog, ali i mečom manje. Crno-beli će u sredu igrati zaostalu utakmicu sa Radom i imaće priliku da preskoče Nišlije i najave "večiti derbi" sledećeg vikenda.

Partizan ima dva boda manje od Zvezde, ali i utakmicu više.

Proleter je trenutno osmi sa osam bodova.

1 / 8 Foto: Starsport

KRAJ 0:1!

90+2. minut - Smiljanić umesto Pantića.

90. minut - VELIKA ŠANSA ZA PARTIZAN! Pantić se našao sam pred Vesićem, koji mu je odbranio zicer.

80. minut - Bata Mirković na teren je poslao Zdjelara umesto Rikarda Gomeša. Zadnji vezni umesto napadača...

79. minut - Posle stara Lumbulića pao je Rikardo Gomeš, ali od penala nije bilo ništa.

79. minut - Stamenić umesto Čolovića, poslednja izmena kod Proletera.

78. minut - Grobari grme: "Uprava napolje".

78. minut - PONOVO PREČKA! Bukorac je snažno šutirao i pogodio prečku.

77. minut - ŠANSA ZA PROLETER! Posle centaršuta Čovića bilo je drame pred golom Partizana.

71. minut - PREČKA! Čović je lobovao Stojkovića sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio prečku.

68. minut - Tragičar Proletera Mirosavljev je izašao, a ušao Vujaklija.

68. minut - Izmena u Partizanu, Nikolić umesto Jankovića.

66. minut - Odlična prilika za Proleter! Lopta je pala u peterac crno-belih, ali napadač domaćina je promašio kolosalnu šansu. Pokušao je posle šuta iz okreta!

64. minut - STOJKOVIĆ ODBRANIO PENAL! Mirosavljev je namestio loptu na belu tačku, ali Stojković ga je pročitao i odbranio mu šut.

63. minut - PENAL ZA PROLETER!

58. minut - U drugom poluvremenu igra se kao u prvom - sporo i bez šansi. Jedina dva pokušaja u nastavku imao je domaći fudbaler Čolović, ali su oba bila neprecizna.

55. minut - "Požuteo" je i Šćekić.

51. minut - Prva izmena na utakmici. Povređeni Mićić je napustio igru, a na terenu je Krasić.

49. minut - Janković je prvi igrač Partizana sa žutim kartonom. Dobio ga je jer je zgazio protivničkog igrača.

47. minut - Prilika za Porleter. Posle kornera se lopta odbila do Čolovića, koji je imao otvoren šut, ali je tukao pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

Navijači Partizana ponovo su imali poruku za upravu:

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:1

35. minut - Spor ritam. Ako se izuzme gol Partizana, šansi nije bilo.

34. minut - Tanasin je centrirao, a Mirosavljev slabo glavom šutirao.

28. minut - Žuti karton za Bukorca zbog starta sa sve noge na Pantiću.

27. minut - Mićić je šutirao sa skoro 30 metara, snažno i za malo neprecizno. Dobio je aplauz.

23. minut - Žuti karton za Ćukovića, zbog povlačenja Jankovića za dres. Da ga nije tako zaustavio na 30 metara od gola, fudbaler Partizana bi verovatno izašao sam pred golmana Vesića.

13. minut - GOOOLLL - 0:1 - RIKARDO GOMEŠ! Pantić je pobegao na desnom krilu i centrirao, lopta je na drugoj stativi došla do Zakarića, koji je šutirao, a Rikardo Gomeš ju je zakačio štiklom, promenio pravac i smestio u mrežu.

6. minut - Golman Vesić je loše intervenisao, loptu je prihvatio Janković i pao posle duela sa Ćukovićem, a sudija Nikolić je pokazao da se igra nastavi.

3. minut - Domaćin je prvi zapretio. Ćuković je protutnjao po levoj strani, poslao oštar centaršut po zemlji pred gol Partizana, ali niko nije zakačio loptu.

2. minut - Prvi prekid na meču, izveo ga je Pantić i pogodio "živi zid".

1. minut - Utakmica je počela.

Partizan je trenutno treći na tabeli sa 13 bodova, četiri manje od Radničkog, ali sa dva meča manje, i sa pet manje od Crvene zvezde.