KONAČNO! PRORADIO KRISTIJANO: Pogledajte prve golove Ronalda u dresu Juventusa! Ceh platio Sasuolo (VIDEO)

DVA KOMADA

Konačno! Kristijano Ronaldo je zatresao mrežu u dresu Juventusa! I to ne samo jednom, već je to učinio dva puta protiv Sasuola.

Mučio se šampion Italije da slomi otpor gostiju, a onda je proradio Ronaldo i doneo pobedu svom timu 2:1 (0:0).

Ovo je četvrto kolo Serija A, a tek prvi pogoci najvećeg pojačanja Juventusa.

Ronaldo je doveo "staru damu" u vođstvo u 50. minutu posle kornera Dibale, Bonući je prosledio loptu na "drugu stativu", tamo je jedan igrač Sasuola loše intervenisao i namestio zicer Kristijanu - 1:0.

Samo 15 minuta kasnije Ronaldo je povećao na 2:0. Posle kornera Sasuola, sevnula je kontra domaćina, Daglas Kosta je proigrao Džana, a Nemac asistirao Portugalcu, koji šansu nije propustio.

Gosti su uspeli da ublaže poraz golom Babakara u 91. minutu.

Dodajmo da je "stara dama" meč završila sa igračem manje, jer je Daglas Kosta dobio crveni karton u 94. minutu.

Juventus je jedini sa maksimalnim učinkom u Seriji A - 12 bodova.

Sasuolu je ovo prvi poraz, pa je ostao na sedam bodova.

Roma je kao domaćin odigrala nerešeno 2:2 protiv Kjeva. Domaći su poveli golovima Stefana El Šaravija u 10. i Brajana Kristantea u 30. minutu, ali je ekipa iz Verone uspela da osvoji bod golovima u drugom delu igre.

Prvo je gol postigao Valter Birsa u 52. minutu, a konačan rezultat postavio je Marijuš Stepinski u 83.

Roma je vezala tri utakmice bez pobede i sa pet bodova zauzima osmo mesto.

Kjevo je poslednji i sada ima minus jedan bod posle dva remija, zbog kazne Fudbalskog saveza oduzimanjem tri boda.

Udineze i Torino odigrali su nerešeno 1:1, a Djenova je kao domaćin pobedila Bolonju.

Kasnije igraju Empoli-Lacio i Kaljari-Milan.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)