GROBARI NIKAD NEĆE ZABORAVITI OVO VEČE U HUMSKOJ: Partizan je istoriju ispisao protiv Žozea Murinja (VIDEO)

DEBI U ELITI

Na današnji dan pre 15 godina Partizan je odigrao prvi meč u Ligi šampiona.

Crno-beli su prvi srpski klub koji je igrao u Ligi šampiona, a debitovali su u sezoni 2003/04.

Tog 16. septembra 2003. u Humskoj je gostovao Porto.

Portugalski tim prevođen trenerom Žozeom Murinjom poveo je golom Koštinje glavom posle kornera sredinom prvog poluvremena. Rezultatom 0:1 se otišlo na odmor.

Crno-beli su do remija i boda stigli pogotkom Andrije Delibašića u 54. minutu. Drulović je izveo slobodan udarac, lopta se odbila do Delibašića, koji je neodbranjivo šutirao za 1:1.

Porto je kasnije osvojio Ligu šampiona, a podsećanja radi, sa Partizanom u grupi su bili i Real Madrid i Marsej. Crno-beli su osvojili tri boda, odigravši nerešeno sa svim rivalima u Humskoj.

PARTIZAN: Radaković, Ćirković (od 46. Drulović), Stojanoski (od 46. Savić), Vest, Đorđević, Duljaj, Žonsa, Nađ, Ilić, Delibašić, Iliev (od 84. Bojan Brnović).

PORTO: Baija, Fereira, Kosta, Karvaljo, Valente, Koštinja, Maniš (od 79. Bosingva), Deko (od 89. Fernandez), Mendes, Mekarti (od 70. Jankauskas), Derlei.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Printscreen)