SPEKTAKULARAN DERBI U LIGI ŠAMPIONA: Mbape najpre utišao, a onda Firmino poslao Enfild u trans! (VIDEO)

ludnica

Fudbaleri Liverpula savladali su ekipu PSŽ sa 3:2 u prvom kolu grupe C Lige šampiona.

Staridže je doveo domaćina u vođstvo, a MIlner je sa bele tačke udvostručio prednost Liveprula.

Do poluvremena Parižani su uspeli da smanje zaostatak golom Munije, pa se na veliki odmor otišlo sa rezutatom 2:1.

Mbape je nekoliko minuta pre kraja uspeo da izjednači rezultat, a kada se svima činilo da će doći do podele bodova, usledio je pravi šok.

Firmino, koji je ušao sa klube, uspeo je Liverpulu da donese tri boda. Čitav Enfild je na nogama dočekao kraj meča.

U ovoj grupi Zvezda i Napoli su odigrali meč bez golova, pa su tako na premijeri ovogodišnjeg izdanja Lige šampiona podelili bodove.

Uostalim mečevima večerašnjeg programa, Šalke i Porto su odigrali nerešeno 1:1, dok je Atletiko posle preokreta slavio u Kneževini protiv Monaka rezultatom 2:1.

Galatasaraj je sa 3:0 demolirao Lokomotivu iz Rusije, dok je Borusija iz Dortmunda golom Pulišića odnela sva tri boda iz Belgije protiv ekipe Briža.

DRUGO POLUVREME:

92. minut - GOOOOL - Liverpul ponovo vodi!

86. minut - Pulišić dovodi Dortmund u prednost protiv ekipe Briža u Belgiji.

83. minut - Mbape izjednačio rezultat na Enfildu. PSŽ je gubio sa 2:0, ali Parižani su uspeli da izjednače rezultat.

74. minut - Otavio sa bele tačke izjednačava rezultat za svoj Porto protiv Šalkea u Gelzenkirhenu.

67. minut - Derdijok je udvostručio prednost Galatasaraja golom iz slobodnog udarca.

64. minut - Šalke vodi golom Embola.

58. minut - Salah je postigao gol, ali zbog faula pogodak je poništen.

46. minut - Počeo je drugi deo igre na utakmicama.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Poluvreme je na svim utakmicama.

40. minut - Munije smanjuje prednost Liverpula. Primio je loptu u ofsajdu Kavani, ali sudija to nije primetio. Edison je dodao Munijeu, koji je bio precizan.

36. minut - Milner udvostručuje prednost Liverpula. Džejms je pogodio sa bele tačke posle faula nad Vajnaldumom.

32. minut - Staridž dovodi u vođstvo Liverpul na meču sa PSŽ.

31. minut - Košta izjednačava rezultat u Kneževini.

13. minut - Porto je promašio penal. Matija Nastasić jedan od najsrećnijih.

11. minut - Monako vodi golom Grandsira u Kneževini protiv Atletiko Madrida.

9. minut - Pao je i prvi gol u večernjem programu. Galata je povela na svom terenu protiv Lokomotive golom Rodrigeza.

1. minut - Startove su ostale utakmice današnjeg programa Lige šampiona.

Svoje premijerne mečeve u ovogodišnjoj Ligi šampiona odigraće timovi iz prve četiri grupe (A, B, C, D).

Od ove sezone dobili smo i novi termin odigravanja mečeva u ovom takmičenju, pa ćemo koji minut pre 19 časova imati dva duela. Novu sezonu otvarili su Barselona i PSV, a u isto vreme snage su odmeriti i ekipe Intera i Totenhem. Katalonci su slavili rezultatom 4:0, a trostruki strela bio je Lionel Mesi. Inter je slavio posle preokreta. Totenhem je poveo golom Eriksena, ali su Ikardi i Vesino doneli tri boda svom Interu.

Od 21 čas odigraće se šest preostalih mečeva današnjeg programa.

Klub Briž na svom terenu dočekuje nemačku Borusiju Dortmund, dok će Galata na svom terenu pokušati da iznenadi prvaka Rusije.

Derbi dana, bez sumnje, se igra na Enfildu gde će domaći Liverpul pokušati da se suprostavi PSŽ-u, najboljoj ekipi u Ligi 1.

U grupi D se igraju takođe dva duela. Monako će u kraljevini dočekati Simeoneove ratnike, dok će Šalke na svom stadionu ukrstiti koplja sa prvakom Portugala.

Za ljubitelje fudbala sa ovih prostora najzanimljiviji će bez sumnje biti duel Crvena zvezde i italijanskog Napolija koji je na programu od 21 čas.