JORGANDŽIJE ZAPRETILE REALU: Atletiko ubedljiv protiv Ueske pred madridski derbi (VIDEO)

LA LIGA

Fudbaleri Atletiko Madrida ubedljivo su na svojoj "Vandi Metropolitano" savladali Uesku 3:0 (3:0) u utakmici šestog kola španskog prvenstva.

"Jorgandžije" su sve rešile u prvom poluvremenu kada su golove postigli Grizman u 16, Parti u 29. i Koke u 33. minutu.

Zanimljivo je da je sudija Fuertes prvo poništio gol Kokea, a onda ga, posle konsultacija sa kolegama iz VAR sobe, priznao.

Atletiko je ovim trijumfom napravio lepu uvertiru pred subotnji derbi sa Real Madridom.

"Jorgandžije" sada imaju 11 bodova i zauzimaju treće mesto, dok je Ueska ostala pri dnu sa četiri boda.

Danas su odigrana još dva meča šestog kola.

Espanjol je pobedio na svom terenu Eibar sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Mario Ermoso u 68. minutu.

Espanjol je upisao treću pobedu od početka šampionata i ima deset bodova, dok je Eibar pretrpeo treći poraz i ostao je na sedam osvojenih bodova.

Eibar u narednom kolu dočekuje Sevilju, a Espanjol gostuje Rajo Valjekanu, koji je ranije danas odigrao 2:2 sa Real Sosijedadom u San Sebastijanu.

Sosijedad je sedmi na tabeli sa osam bodova, dok je Rajo na 17. poziciji sa četiri boda.

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)