VEČE SENZACIJA U LIGI ŠAMPIONA: Tadić sa Ajaksom zaustavio Bajern, Real pao u Moskvi, petarda Kolarova sa Romom (VIDEO)

LUDNICA U ATINI

U utakmicama drugog gola u grupama E, F, G i H večeras je bilo iznenađenja - Real Madrid je poražen u Moskvi, a Ajaks je odoleo Bajernu u Minhenu. Roma je zabeležila najubedljiviju pobedu, ludo je bilo u Lionu, a najluđe u Atini.

CSKA je u Moskvi načinio senzaciju, srušio je prvaka Evrope - 1:0 (1:0).

Vlašić je postigao gol već u drugom minutu, "kralj" je sve vreme napadao, imao sijaset šansi, tri puta pogodio okvir gola, ali je na kraju izgubio, čime se nadovezao na loše rezultate u prvenstvu (Atletiko Madrid 0:0 i Sevilja 0:3).

Istina, tim trenera Đulena Lopetegija bio je žestoko oslabljen neigranjem Bejla, Ramosa, Iska i Marsela, a Modrić je u igru ušao tek u 58. minutu.

U drugom meču Grupe G Roma je kao domaćin deklasirala Plzenj - 5:0 (2:0). Čak tri gola za "vučicu" postigao je Edin Džeko, a kod prvog mu je asistirao kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov. Pogotke za Romu zabeležili su i Under i mladi Klajvert.

Na tabeli vodi CSKA sa četiri boda, Real i Roma imaju po tri, a Plzenj jedan.

U sledećem kolu sastaju se Roma - CSKA i Real - Plzenj.

Još jedan srpski internacionalac je zabeležio asistenciju - Dušan Tadić - i to vrednu boda na gostovanju Bajernu!

Kada je Humels već u četvrtom minutu doveo u vođstvo šampiona Nemačke, mnogi su pomislili da će Ajaks doživeti katastrofu. Umesto toga, "kopljanici" su odneli iz Minhena zlata vreda bod. Tadić je u 22. minutu proigrao Mazrauija, koji je pogodio metu za konačnih 1:1.

Osim meča u Minhenu, u Grupi E su igrali AEK i Benfika, koji su u Atini priredili ludnicu!

Gosti su preko Seferovića i Grimalda već posle 15 minuta imali 2:0, ali su u poslednjim trenucima prvog poluvremena ostali bez isključenog Rubena Diaza, što je AEK iskoristio i pogocima Klonaridisa u 53. i 63. minutu stigao do izjednačenja - 2:2.

Međutim, Benfika, za koju je ceo meč odigrao Ljubomir Fejsa, ipak je trijumfovala, a ceo plen doneo joj je Semedo golom u 74. minutu.

Ajaks i Bajern imaju po četiri boda, Benfika tri, dok je AEK bez bodova.

U trećoj rundi snage će odmeriti Ajaks i Benfika, kao i AEK i Bajern.

Ludo je bilo i u Lionu (Grupa F), gde je pred praznim tribinama Šahtjor došao do 2:0 zahvaljujući dvostrukom strelcu Moraešu (44. i 55. minut), ali je domaćin za tri minuta, od 70. do 72, postigao dva gola, izjednačio i osvojio bod - 2:2.

Ranije danas u Grupi F Mančester siti je kao gost savladao Hofenhajm.

Lion je prvi na tabeli sa četiri boda, Siti ima tri, Šahtjor dva, a Hofenhajm jedan.

Parovi sledećeg kola su: Hofenhajm - Lion i Šahtjor - Siti.

Nastavljena je serija loših rezultata Mančester junajteda. Ne ide mu u prvenstvu, a sada je zabrljao i u Ligi šampiona. Tim Žozea Murinja nije uspeo da na "Old Trafordu" savlada Valensiju - 0:0.

U Grupi H vodi Juventus koji je ranije danas ubedljivo pobedio Jang bojs 3:0 (het-trik Dibale) sa maksimalnih šest bodova, Junajted ima četiri, Valensija jedan, a Švajcarci nijedan.

Sledi veliki derbi grupe Mančester junajted - Juventus, a sastaju se i Jang bojs - Valensija.

TOK MEČEVA:

90+5. minut - CRVENI KARTON! Isključen je golman CSKA Akinfejev.

90+2. minut - ROMA - PLZENJ 5:0 - TREĆI GOL DŽEKA!

74. minut - AEK - BENFIKA 2:3 - SEMEDO! Gosti poveli sa igračem manje.

73. minut - ROMA - PLZENJ 4:0 - KLAJVERT!

72. minut - LION - ŠAHTJOR 2:2 - DUBOA!

70. minut - LION - ŠAHTJOR 1:2 - DEMBELE!

63. minut - AEK - BENFIKA 2:2 - KLONARIDIS!

64. minut - ROMA - PLZENJ 3:0 - UNDER!

55. minut - LION - ŠAHTJOR 0:2 - MORAEŠ!

53. minut - AEK - BENFIKA 1:2 - KLONARIDIS!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

45+4. minut - CRVENI KARTON! Benfika je ostala bez Rubena Diaza zbog drugog žutog kartona.

44. minut - LION - ŠAHTJOR 0:1 - MORAEŠ!

40. minut - Posle stative, Real je pogodio i prečku, učinio je to Benzema.

40. minut - ROMA - PLZENJ 2:0 - DRUGI GOL DŽEKA!

29. minut - Under (Roma) uzdrmao je prečku gola Plzenja.

27. minut - Kasemiro (Real Madrid) pogađa stativu.

22. minut - BAJERN - AJAKS 1:1 - MAZRAUI! TADIĆ JE ASISTIRAO!

15. minut - AEK - BENFIKA 0:2 - GRIMALDO!

6. minut - AEK - BENFIKA 0:1 - SEFEROVIĆ!

4. minut - BAJERN - AJAKS 1:0 - HUMELS!

3. minut - ROMA - PLZENJ 1:0 - DŽEKO! Asistirao mu je Kolarov.

2. minut - CSKA - REAL MADRID 1:0 - VLAŠIĆ!

Četvorica srpskih fudbalera počinju večerašnje mečeve i to: Ljubomir Fejsa (Benfika), Dušan Tadić (Ajaks), Nemanja Matić (Mančester junajted) i Aleksandar Kolarov (Roma).