SPEKTAKL NA VEMBLIJU: Barsa pregazila Totenhem, Napoli u 90. minutu šokirao Liverpul u Zvezdinoj grupi (VIDEO)

liga šampiona

Kompletirano je drugo kolo fudblaske Lige šampiona.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su večeras na svom terenu Monako sa 3:0, u utakmici drugog kola Grupe A u Ligi šampiona.

Jakob-Brun Larsen bio je strelac prvog gola za domaće u 51. minutu, a drugi gol postigao je Alaser Pako u 72. On je tri minuta pre toga promašio penal. Konačan rezultat postavio je Marko Rojs u drugom minutu nadoknade vremena.

Fudbaleri Atletika pobedili su na svom stadionu u Madridu Briž sa 3:1.

Dvostruki strelac bio je Antoan Grizman u 28. i 67. minutu, a gol je postigao i Koke, u četvrtom minutu nadoknade vremena. Jedini gol za belgijski tim postigao je Arno Greneveld u 39. minutu.

Na tabeli Grupe A Borusija i Atletiko imaju po šest bodova, a Briž i Monako su bez bodova.

U trećem kolu, 24. oktobra, Borusija će igrati u Dortmundu protiv Atletika, a Briž će dočekati Monako.

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na londonskom Vembliju Totenhem sa 4:2, u utakmici drugog kola Grupe B u Ligi šampiona.

Barselona je povela u drugom minutu golom Filipea Kutinja, a prednost je udvostručio Ivan Rakitić u 28. minutu. Posle toga gol za engleski tim postigao je Hari Kejn, u 52. minutu, a četiri minuta kasnije strelac je bio Lionel Mesi. Drugi pogodak za domaće postigao je Erik Lamela u 66. minutu, a konačan rezultat postavio je Mesi, svojim drugim golom na meču, u 90. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi fudbaleri Intera pobedili su PSV u Ajndhovenu sa 2:1.

PSV je poveo u 27. minutu golom Pabla Rosarija, a izjednačio je Radja Naingolan u 44. minutu. Pobedu "plavo-crnima" doneo je Mauro Ikardi u 60. minutu.

Na tabeli Grupe B Barselona i Inter imaju po šest bodova, a Totenhem i PSV su bez bodova.

U trećem kolu, 24. oktobra Barselona će dočekati Inter, a Totenhem će igrati u Amsterdamu.

Fudbaleri Porta pobedili su večeras na svom terenu Galatasaraj sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe D u Ligi šampiona.

Jedini gol na utakmici postigao je Musa Marega u 49. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi, Šalke je ranije danas u Moskvi pobedio Lokomotivu sa 1:0.

Na tabeli Grupe D Porto i Šalke imaju po četiri boda, tri je sakupio Galatasaraj, a Lokomotiva je bez bodova.

U trećem kolu, 24. oktobra, Porto će igrati u Moskvi protiv Lokomotive, a Galatasaraj će dočekati Šalke.

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na svom terenu Liverpul sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe C u Ligi šampiona.

Napoli je bio bolji tokom cele utakmice, propustio je nekoliko izglednih prilika, a jedini gol postigao je Lorenco Insinje u 90. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Pari Sen Žermen je nešto ranije u Parizu pobedio Crvenu zvezdu sa 6:1.

Na tabeli Grupe C Napoli je sada prvi sa četiri boda, Liverpul i Pari Sen Žermen imaju po bod manje, dok Zvezda na poslednjem mestu ima jedan bod.

U trećem kolu, 24. oktobra, Zvezda će igrati na Enfildu protiv Liverpula, a Pari Sen Žermen će dočekati Napoli.

Ranije danas, u terminu od 19 časova, Zvezda je poražena od ekipe PSŽ rezultatom 6:1, dok je Šalke savladao Lokomotivu na gostovanju u Rusiji.

Jedini gol postigao je Veston Mekeni u 88. minutu.

Šalke sada ima četiri boda u Grupi D, dok je Lokomotiva u prva dva kola bez bodova.

Lokomotiva ove sezone igra prvi put u Ligi šampiona od 2003. godine, a njeni fudbaleri su večeras imali samo jedan šut u gol.

TOK MEČEVA:

93. minut - Atletiko postiže treći gol na meču sa Brižom. Posle dva gola, Grizman je upisao asistenciju.

92. minut - Dortmund je postigao treći gol na meču zahvaljujući Marku Rojsu.

90. minut - Insinje postiže gol za Napoli protiv Liverpula.

90. minut - Mesi postiže još jedan gol u Londonu za ukupnih 4:2.

71. minut - Pako Alkaser je udvostručio prednost Borusije na meču sa Monakom. Nekoliko minuta pre gola Pako je promašio penal.

67. minut - Grizman donosi novu prednost Madriđanima na meču sa Brižom. Ovo je Francuzu 19. gol u Ligi šampiona, 18. levom nogom.

66. minut - Lamela smanjeuje zaostatak u za Barelonom u Londonu.

60. minut - Ikardi donosi prednost Interu protiv PSV-a.

56. minut - Mesi uvećava prednost Barselone u Londonu protiv Totenhema.

53. minut - Hari Kejn smanjuje zaostatak za Barselonom u Londonu.

51. minut - Larsen dovodi Borusiju u vođstvo na meču sa Monakom.

49. minut - Prvi gol u drugom poluvremenu postigao je Porto, tačnije Marega, na meču sa Galatom za vođstvo Portugalaca.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na utakmicama.

45. minut - Završena su prva poluvremena na svim utakmicama.

44. minut - Inter je izjednačio protv PSV-a golom bivšeg fudbalera Rome Rađe Naingolana.

40. minut - Klub Briž je izjednačio u Madridu protiv Atletika golom Gronvelda.

29. minut - Grizman donosi prednost svom Aletiku protiv Klub Briža.

28. minut - Barselona udvostručila prednost u Londonu golom Rakitića.

27. minut - PSV je poveo golom Rosarija, u Holandiji protiv ekipe Intera.

2. minut - Barselona je povela golom Kutinja u Londonu. Ovo je ujedno prvi gol u ovom terminu.

1. minut - Utakmice su startovale.

Fudbaleri Atletiko Madrida na svom terenu će dočekati belgijskog šampiona Klub Briž. Madriđani su u prvom kolu bili bolji od Monaka u Kneževini, dok je Klub Briž poražen od Dortmunda na svom terenu. U drugoj utakmici ove grupe Nemci će dočekati Monako koji se nalazi u katastrofalnoj formi.

Porto će na svom terenu dočekati turski Galatasaraj. Turci su u prvom kolu ubedljivo savladali ekipu Lokomotive koja je veći deo meča igrala sa igračem manje. U drugoj utakmici ove grupe Lokomotiva je na svom terenu poražena od Šalkea, u ranijem današnjem terminu.

Najzanimljiva utakmica za gledaoce sa ovog podneblja će biti definitivno meč između Napolija i Liverpula, grupe u kojoj se nalazi i Zvezda. Liverpul je slavio u provm kola nad PSŽ-om, dok je Napoli odigrao bez golova u Beogradu.

I za ljubitelje fudbala najzanimljivija će biti poslednja grupa u kojoj će se odigrati derbi večeri između Barselone i Totenhema. Katalonci se nalaze u lošoj formi pošto u prvenstvu nisu slavili u čak tri meča, dok je Totenhem u odličnoj formi i nalazi se pri vrhu Premijer lige. U drugoj utakmici ove grupe PSV će na svom terenu dočekati Inter koji je u prvom kolu šokirao Totenhem na svom terenu.

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras u Parizu od Pari Sen Žermena sa 6:1, u utakmici drugog kola Grupe C u Ligi šampiona.

Trostruki strelac bio je Nejmar, u 20, 22. i 81. minutu, od kojih je dva gola postigao iz slobodnih udaraca. Golove su postigli još Edinson Kavani u 37, Anhel Di Marija u 42. i Kilijan Mbape u 70. minutu.

Jedini gol za Zvezdu postigao je Marko Marin u 74. minutu.