STOJKOVIĆ ODBRANIO PENAL I SPASAO PARTIZAN U KULI: Crno-beli tonu sve dublje, posle remija sa Spartakom pali na ČETVRTO mesto! (VIDEO)

SUPERLIGAŠKA USPAVANKA

Fudbaleri Spartaka i Partizana igrali su u Kuli bez golova u utakmici 12. kola Superlige Srbije.

Crno-beli su sada pali na četvrto mesto na tabeli, imaju 25 bodova koliko i trećeplasirani Čukarički, ali i goru gol-razliku. Drugoplasirani Radnički beži im dva boda, a lider Crvena zvezda čak devet.

Spartak je ostao na 15, pretposlednjem mestu sa devet bodova.

Najbolju priliku na utakmici propustio je igrač Spartaka Bojan Čečarić, koji je u 32. minutu izveo penal, ali je golman Partizana Vladimir Stojković uhvatio "živu loptu".

Crno-belima je ovo treći remi u poslednje četiri prvenstvene utakmice!

Ekipa Zorana Mirkovića ponovo nije prikazala igru kakva se od nje očekuje, naročito u prvom poluvremenu, kada u napadu nije napravila bukvalno ništa.

U nastavku su crno-beli dali gas, konstantno vršili pritisak, ali takoreći nisu stvorili nije veliku šansu, uglavnom se sve svodilo na šuteve sa 10-15 metara.

S druge strane, Spartak je kao primarni cilj imao da sačuva mrežu Miloša Ostojića, u čemu je i uspeo. Međutim, Subotičani će žaliti zbog promašenog penala, čemu je prethodio prekršaj Šćekića nad Glavčićem.

Domaćin je još jednom, nedugo posle prvog, tražio od sudije Vasića i drugi penal, ali, ako je prekršaja Stojkovića nad Tekijaškim i bilo, njemu je prethodio ofsajd.

Spartak je mogao do pobede i u poslednjim trenucima meča kada se rezervista Dunđerski našao sam pred Stojkovićem, ali je iskusni golman ponovo izrastao u heroja crno-belih.

Na kraju, ni jedni ni drugi nisu zadovoljni bodom...

Utakmica je igrana u Kuli, jer se Spartakov stadion u Subotici renovira.

Oba rivala će u sredu igrati mečeve osmine finala Kupa Srbije, Partizan gostuje Zemunu, dok Spartak dočekuje Mačvu. U sledećem prvenstvenom kolu crno-beli kao domaćini igraju sa Napretkom, a Spartak ide u Lučane.

90+4. minut - "Požuteo" je i Torbica.

90+3. minut - VELIKA ŠANSA ZA SPARTAK! Dunđerski je pred golom, ali je Stojković ponovo spasao crno-bele.

90+2. minut - Izmena kod Spartaka, Dunđerski menja Čečarića.

90. minut - Sudija Vasić je meč produžio pet minuta.

80. minut - Još jedan šut crno-belih - Zakarić preko gola.

78. minut - Torbica je ušao u igru.

77. minut - Slobodan udarac za Partizan. Janković je šutirao, ali jako loše...

72. minut - Muče se crno-beli da dođu do gola Spartaka... Nemaju rešenje za odbranu domaćina.

68. minut - Evo izmene i kod Spartaka - Vukčević umesto Glavčića.

1 / 6 Foto: Starsport©

64. minut - Partizan vrši sve jači pritisak, sada je tukao Janković za malo pored gola.

62. minut - Izmena kod Partizana - bivši igrač Spartaka Nikolić ušao je umesto Kosovića, što znači da Mirković pojavača ofanzivu.

61. minut - Šansa za Partizan! Na centaršut sa desnog krila Rikardo Gomeš je sa peterca reagovao glavom, ali je loptu poslao pored gola.

57. minut - Crno-beli ponovo pokušavaju po desnoj strani, ali Zakarić je šutirao slabo.

54. minut - Još jedan domaći igrač se našao u beležnici sudije Vasića - Marčić.

53. minut - Oštar start Ćalasana na Jankovića, pa je kapiten Spartaka dobio žuti karton.

51. minut - Pretnja crno-belih posle dugo vremena. Miletić se izborio za loptu na desnoj strani šesnaesterca Spartaka, onda snažno šutirao, ali je golman Ostojić dobro intervenisao.

48. minut - Meč je nastavljen.

47. minut - Utakmica je prekinuta, jer su navijači Partizana ubacili baklje na teren.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA 0:0

37. minut - Nova šansa za Spartak! Domaćin je izveo prekid sa leve strane, Tekijaški je došao do lopte pre Stojkovića, a posle sudara njih dvojice Subotičani su tražili jop jedan penal. Vasić ga nije dosudio, a na kraju je pokazao žuti karton Miloševiću zbog protesta.

33. minut - Šut Zakarića iz daljine, preko gola.

32. minut - STOJKOVIĆ ODBRANIO PENAL! Čečarić je šutirao sa bele tačke, a golman Partizana uhvatio "živu loptu".

31. minut - PENAL ZA SPARTAK - Šćekić je skrivio penal, faulirao je Glavčića i dobio žuti karton.

29. minut - Žuti karton za Tekijaškog zbog prekršaja nad Jankovićem.

28. minut - Mirna utakmica, bez šansi, ako se izuzme pokušaja glavom Gomeša iz 13. minuta.

16. minut - U jednom duelu na sredini terena Aleksandar Šćekić je zadobio udarac. Usledio je kratak prekid kako bi mu se ukazala pomoć. Nastavio je meč.

13. minut - Šansa za Partizan! Miletić je centrirao, Rikardo Gomeš je zahvatio loptu glavom, ali golman Ostojić je bio sigruran.

11. minut - Partizan ima inicijativu, ima veći posed lopte, dok domaćin vreba priliku iz kontre.

7.minut - Bez ozbiljnijih šansi na startu meča. Uglavnom se igra odvija na sredini terena.

13:00 - Utakmica je počela

Kula: Stadion „Milan Sredanović Sudija: Aleksandar Vasić

SPARTAK ŽDREPČEVA KRV: Ostojić – Tekijaški, Ćalasan, Kerkez, Milošević – Marčić, Šimura, Glavčić – Čečarić, Obradović, Denković.

PARTIZAN: Stojković – N. R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević – Kosović, Šćekić – Janković, Pantić, Zakarić – Rikardo.