ŠAMPION PRIŠAO BORUSIJI: Herta utišala Dortmund u 91. minutu! Bajern osvojio Majnc

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su danas na gostovanju Majnc sa 2:1, u utakmici devetog kola Bundeslige i primakli se na dva boda prvoplasiranoj Borusiji iz Dortmunda.

Bajern je poveo u 39. minutu golom Leona Gorecke, a u 48. minutu izjednačio je Žan Pol Boetus. Pobedu aktuelnim šampionima doneo je Tijago Alkantara u 62. minutu.

Posle druge uzastopne pobede Bajern ima 19 bodova, dva manje od prvoplasirane Borusije iz Dortmunda, dok je Majnc posle niza loših rezultata 12. na tabeli sa devet bodova.

U Dortmundu, Borusija je odigrala nerešeno 2:2 protiv Herte. Domaći su poveli u 27. minutu golom Džejdona Sanča, a izjednačio je Salomon Kalu u 41. minutu. Novo vodjstvo Dortmundu ponovo je doneo Sančo u 61. minutu, a bod gostima iz Berlina obezbedio je Kalu u prvom minutu nadoknade vremena iz jedanaesterca.

Borusija iz Dortmunda je jedina neporažena ekipa u ligi i ima 21 bod, dok Herta, koja je vezala tri remija, zauzima peto mesto na tabeli sa 16 bodova.

Volfsburg je kao gost pobedio Fortunu iz Diseldorfa sa 3:0, dok je Augsburg na gostovanju bio bolji od Hanovera sa 1:2.

Večeras igraju još Hofenhajm i Štutgart.

(Beta, Foto: Reuters)