OD TRAGIČARA DO JUNAKA: Romanjoli dao autogol za izjednačenje, pa u 91. minutu doneo pobedu Milanu protiv Đenove

SERIJA A

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na svom terenu ekipu Đenove sa 2:1, u zaostalom meču prvog kola italijanske Serije A.

Utakmica je trebalo da se igra sredinom avgusta, ali je odložena posle pogibije 43 ljudi zbog rušenja vijadukta u Djenovi.

Prednost Milanu doneo je Suso golom u četvrtom minutu, Alensio Romanjoli je u 56. minutu pogodio sopstvenu mrežu i izjednačio na 1:1, ali se iskupio u 91. minutu kada je zatresao mrežu Đenove za konačnih 2:1.

Za goste je igrao srpski internacionalac Darko Lazović.

Milan je upisao peti pobedu od početka šampionata i sada je četvrti na tabeli sa 18 bodova, dok je Đenova na 11. mestu sa četiri boda manje.

Fudbaleri Milana u narednom kolu Serije A gostuju Udinezeu, a Djenova ekipi Intera.