MILOJEVIĆ POGURAO PARTIZAN DO POBEDE: Sin Zvezdinog trenera skrivio penal, crno-beli savladali Vojvodinu i prekinuli post (KURIR TV)

GOLOVE DAVALI STRANCI

Fudbaleri Partizana pobedili su Vojvodinu u Humskoj 2:0 (1:0) u poslednjoj utakmici 15. kola Superlige Srbije.

Golove su postigli Rikardo Gomeš i Gabrijel Enake.

Partizan je poveo u 29. minutu.

Marko Janković je ušao u kazneni prostor Vojvodine i pao posle duela sa Nemanjom Milojevićem, sinom trenera Crvene zvezde Vladana Milojevića, pa je sudija Dabilo Grujić pokazao na belu tačku. Rikardo Gomeš je izveo penal, Emil Rockov mu je odbranio udarac, ali je napadač Partizana prvi stigao do lopte i ispod golmana "lala" poslao je u mrežu.

Konačan rezultat postavljen je u 89. minutu. Rumunski internacionalac se upisao u strelce nepun minut pošto je ušao u igru!

Crno-belima je ovo prva pobeda posle tri remija, odnosno tek drugi trijumf u poslednjih sedam mečeva. Tim Zorana Mirkovića je treći na tabeli sa 30 bodova, četiri manje od Radničkog 13 od Crvene zvezde.

Vojvodina je osma sa 21 bodom.

U Humskoj se večeras igralo obostrano otvoreno. Šut Đerleka pored gola iz povoljne pozicije u trećem minutu nagovestio je zanimljiv meč.

Pre gola Rikarda Gomeša, Partizan je mogao do vođstva i kada se Valijente nije najbolje snašao pred Rockovim.

Nedugo posle vodećeg gola crno-belih gosti su tražili penal. Milojević i Marković su bili u duelu u kaznenom prostoru domaćina, fudbaler Vojvodine je završio na zemlji, ali se Grujić nije oglasio.

U uvodu drugog poluvremena Zakarić je mogao da udvostruči prednost Partizana, ali ga je lopta iznenadila posle kiksa Saničanina i prilika je otišla u nepovrat.

Vojvodina je u 68. minutu bila blizu izjednačenja, od čega su je delili centimetri. Arsić je odlično je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, ali nije imao sreće, loptu je zaustavila prečka!

Odham zatim i Saničanin je imao šansu, ostao je sam na drugoj strativi, ali je loše zahvatio loptu.

Posle perioda mirnije igre, Enake je stavio tačku na meč, iako je na drugoj strani Gojkov u poslednjim trenucima imao šansu da makar ublaži poraz Vojvodine, ali je šutirao pored gola.

Partizan u sledećem kolu dočekuje Radnik, dok Vojvodina ide u Lučane.

1 / 7 Foto: Starsport©

KRAJ - 2:0!

90. minut - Šansa za Vojvodinu, ali je Gojkov šutirao pored gola.

89. minut - GOOOLLL - 2:0 - ENAKE! Nije prošao ni minut otkako je ušao u igru, a upisao se u strelce.

88. minut - Izašao je Rikardo Gomeš, a ušao Enake.

87. minut - Šut Rikarda Gomeša - pored gola.

84. minut - Gojkov umesto Đuričin je poslednja izmena kod gostiju.

82. minut - Urošević se žali na povredu, pa ga je Mirković zamenio Miletićem.

69. minut - Šansa za Vojvodinu! Saničanin je ostao sam na drugoj strativi, ali je loše zahvatio loptu.

68. minut - PREČKA! Fudbaler Vojvodine Arsić odlično je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara, ali nije imao sreće, loptu je zaustavila prečka.

66. minut - Bakljadu su prvo napravili navijači na Jugu, a nedugo zatim i oni na Istoku.

62. minut - Druga izmena kod gostiju, Fofanu je zamenio Gajić.

61. minut - Pokušaj Zakarića iz slobodnog udarca, lopta je postala lak plen Rockova.

1 / 3 Foto: Starsport©

U LOŽI SU ŽARKO ZEČEVIĆ, LJUBIŠA TUMBAKOVIĆ, STEFAN BABOVIĆ...

54. minut - Šut Nikolića, Rockoc uz dosta problema brani.

52. minut - Žuti karton za Miletića zbog faula nad Ezeom.

51. minut - Šta je propustio Zakarić! Janković je centrirao, Saničanin je pogrešio, lopta je došla do Zakarića, koji je nije očekivao, pa ga je ona pogodila i odbila se do Rockova.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Okuka je izvršio prvu izmenu, Milojevića je zamenio Arsićem.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 1:0

44. minut - Mirković je besan na svoje igrače, jer su ušli u jurnjavu po terenu sa rivalom.

43. minut - Đurić je izveo slobodan udarac - preko gola crno-belih.

41. minut - Prvi put preti Vojvodina! Milojević je centrirao sa desne strane, a Eze na drugoj stativi šutirao u spoljnji deo mreže.

40. minut - Milojević je pao posle duela sa Markovićem u šesnaestercu Partizana, gosti su tražili penal, ali je Grujić pokazao da se igra nastavi.

33. minut - Stigli su i navijači Vojvodine.

29. minut - GOOOLLL - 1:0 - RIKARDO GOMEŠ! Rockov je odbranio šut Rikarda Gomeša sa bele tačke, ali je napadač Partizana prvi stigao do lopte i ispod golmana Vojvodine poslao je u mrežu.

28. minut - PENAL ZA PARTIZAN! Janković je ušao u kazneni prostor, srušio ga je Nemanja Milojević (sin trenera Zvezde), pa je sudija Grujić pokazao na belu tačku.

25. minut - Posle šuta Đerleka sa ivice šesnaesterca Partizan je dobio korner.

24. minut - Igra se obostrano otvoreno, s tim da Partizan ima više loptu u posedu.

20. minut - Šutirao je Rikardo Gomeš, siguran je Rockov.

19. minut - Prilika za domaćina, ali se Valijente nije dobro snašao pred golom, pa je Rockov ukrotio loptu.

18. minut - VARNICE! Đuričin i Urošević su se pokoškali, sve se brzo smirilo, a žuti karton dobio je fudbaler Vojvodine zbog prekršaja, koji je prethodio kratkom okršaju.

16. minut - Sudija Grujić pokazao je Milojeviću žuti karton zbog faula nad Zdjelarom.

16. minut - Gosti su izveli korner, Stojković boksovao loptu i izbacio Jankovića u kontru, mogla je to da bude velika prilika za Partizan, ali je Antić presekao Jankovićev pas.

11. minut - Urošević je centrirao, a Rikardo Gomeš nije dobro reagovao, pa nije bilo opasnosti po gol gostiju.

5. minut - Valijenteu se pored teren ukazuje lekarska pomoć posle duela sa Fofanom.

3. minut - Partizan je prvi zapretio. Đerlek se našao u dobroj poziciji, ali je šutirao pored gola.

1. minut - Utakmica je počela.

Posle višemesečne pauze na klupi crno-belih je Zoran Tošić.

PARTIZAN: Stojković - N. R. Miletić, Marković, Valijente, Urošević - Zdjelar, Đerlek, Janković, Zakarić, Nikolić - Rikardo.

VOJVODINA: Rockov - Stojković, Graovac, Saničanin, Antić - Đurić, Zlomislić - Milojević, Eze, Đuričin - Fofana.

Utakmici je prethodnio protest navijačke frakcije "Partizanovci" protiv uprave.

Crno-beli meč dočekuju na četvrtom mestu sa 27 bodova, a pobedom bi preskočili Čukarički (29) i domogli se treće pozicije.

"Lale" su osme sa 21 bodom. Ukoliko bi gosti slavili u Beogradu, skočili bi na šesto mesto.

Partizan je dobio samo jedan od poslednjih šest superligaških mečeva, dok je preostalih pet odigrao nerešeno.

Vojvodina je pobedila u prethodna dva kola, oba puta kod kuće, protiv Radnika (1:0) i Dinama iz Vranja (2:0).

Novosađani nisu poraženi u poslednja dva duela sa Partizanom.

"Vojvodina je veliki klub, kao što su Partizan i Zvezda. U ovoj sezoni je imala dosta problema, došlo je i do promene trenera, ali mislim da su u poslednjih par utakmica ušli u željeni ritam i da igraju dosta dobro. Očekuje nas težak zadatak i daćemo sve od sebe da dobijemo utakmicu", rekao je trener Partizana Zoran Mirković i dodao:

"Vojvodina je čvrsta ekipa, sve ekipe trenera Okuke igraju dosta čvrsto, imaju brzinu izuzetnu po bokovima, imaju i dobre bokove defanzivne, dobri su na prekidima... Dobra ekipa. Vojvodina je veliki klub i ti dueli između velike trojke su uvek nešto posebno. Nezavisno od tabele, od momenta"...